Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych wraz z KibR zapraszają na konferencję "Wiarygodność i użyteczność informacji finansowej - rzeczywistość a oczekiwania"

KONFERENCJA 19 PAŹDZIERNIKA 2009 r.

HOTEL RADISSON w Warszawie, ul.Grzybowska 24

 

TEMAT KONFERENCJI:

"Wiarygodność i użyteczność informacji finansowej- rzeczywistość a oczekiwania"

 

 

Dostęp do wiarygodnych informacji finansowych i umiejętność ich interpretacji ma kluczowe znaczenie dla podejmowania decyzji biznesowych. Dlatego dobra współpraca z biegłymi rewidentami może być dla jednostki szansą na zbudowanie przewagi konkurencyjnej lub efektywniejsze radzenie sobie w sytuacjach szczególnych. Uczestnikom rynków finansowych pozwoli na skuteczne ograniczanie ryzyka i racjonalizację kosztów transakcyjnych. Potencjał takiego współdziałania nie jest obecnie w pełni wykorzystywany. Chcemy to zmienić.

Konferencja „Wiarygodność i użyteczność informacji finansowych – rzeczywistość a oczekiwania” jest spotkaniem przede wszystkim praktyków z różnych obszarów działalności gospodarczej. Chcemy porozmawiać o możliwościach, jakie stwarzają menedżerom nowoczesne usługi audytorskie, a z drugiej strony – o potrzebach i oczekiwaniach wobec biegłych rewidentów rynków finansowych, biznesu oraz instytucji publicznych. Wśród panelistów i uczestników konferencji będą przedstawiciele zarządów, rad nadzorczych, a także osoby reprezentujące instytucje finansowe i inne podmioty gospodarcze, administrację państwową (publiczną), organizacje biznesowe, zawodowe i społeczne.
 
Debata przyjmie formę dyskusji panelowej, podzielonej na trzy moduły tematyczne, które zostaną poprzedzone wprowadzeniem.
 
Pierwszy panel dyskusyjny poświęcony będzie zadaniom organów statutowych jednostek w zakresie sprawozdawczości, monitorowania ryzyka i funkcjonowania systemów kontroli. W toku drugiego skupimy się na użyteczności informacji finansowych w podnoszeniu efektywności decyzji gospodarczych oraz przeciwdziałaniu i zwalczaniu nieprawidłowości. Tematem ostatniego panelu będzie znaczenie usług biegłych rewidentów w sytuacjach szczególnych takich jak: fuzje jednostek, przejęcia, przekształcenia lub inne transakcje restrukturyzacyjne.
 
Mamy nadzieję, że dyskusja uczestników Konferencji będzie znaczącym głosem w debacie pomiędzy biznesem, twórcami prawa i biegłymi rewidentami. Poza tym będzie ważnym krokiem w działaniach na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa obrotu gospodarczego.
 
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Kartę zgłoszenia udziału w konferencji prosimy przesłać pod adres biuro@kibr.waw.pl
 
PROGRAM KONFERENCJI

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie