Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Pierwszy raz w 2017 roku udział byków spadł poniżej 50%

Najnowsza sonda INI wskazała na dalsze ochłodzenie nastrojów. Trzynasty odczyt okazał się pechowy i był ostatnim, w którym byki stanowiły ponad połowę inwestorów (poprzedni odczyt). Jednak wciąż stanowią oni większość wśród ankietowanych – 46,7%.

 

Technicy zaczynają doszukiwać się korekcyjnego scenariusza formacji głowy z ramionami na wykresach indeksów WIG i WIG20. Obecnie jesteśmy w trakcie formowania prawego ramienia. Z punktu widzenia badania INI nastroje inwestorów w poprzednich tygodniach znacznie się ochłodziły co daje przestrzeń do kolejnego impulsu hossy, który mógłby wznieść indeksy na nowe maksima. Z drugiej strony na początku marca mieliśmy silny sygnał INI zapowiadający korektę, która na razie się nie zmaterializowała (można było oczekiwać większej korekty, a mamy ruch boczny). Ponadto, docelowym poziomem indeksu INI są obecnie poziomy ujemne (obecnie 17,8 pkt.), czyli kontynuacja ochłodzenia nastrojów, co w przełożeniu na indeksy oznaczałoby spadki. Wracając do techniki – w scenariuszu korekcyjnym gra rozegra się na poziomie 58 000 punktów na WIG i 2 170 punktów na WIG20.

 

INI wyniki

 

Udział byków w minionym tygodniu spadł o 3,6 p.p., do poziomu 46,7%. Najwięcej przybyło inwestorów opowiadających się za trendem bocznym, ich obóz powiększył się o 4,1 p.p., do 24,4%. W Ameryce od pięciu tygodni przeważają niedźwiedzie.

 

INI indeks

 

Indeks INI kontynuuje zniżki po osiągnięciu umownej granicy przegrzania (odczyty powyżej 40 pkt.). Jak pokazuje powyższy wykres kolejnym celem są ujemne poziomy, co daje podstawy przemawiające za dalszym pogarszaniem nastrojów i scenariuszem korekcyjnym.

 

 

 

Zachęcamy do oddania głosu w badaniu INI (Indeks Nastrojów Inwestorów).

 

Głosuj zalogowany(a) i wygrywaj nagrody książkowe*!

Każdy oddany głos to 5 punktów SII.
(*przed wzięciem udziału w badaniu należy się zalogować, inaczej głos jest anonimowy)

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Pierwszy raz w 2017 roku udział byków spadł poniżej 50%
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie