Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Współtwórca Wiedźmina 2 stworzy nową grę dla 11 bit studios

© Alex Ishchenko - Fotolia.com

Zarząd 11 bit studios postanowił utworzyć drugi zespół deweloperski. Jego zadaniem będzie wyprodukować kolejną grę spółki po zapowiedzianym „Frostpunku”. Na czele zespołu stanął Artur Ganszyniec, który był między innymi współtwórcą Wiedźmina 2 pracując w CD Projekt Red.

 

Lider nowego zespołu deweloperskiego spółki ma bogate CV. Przy pierwszej części Wiedźmina pracował jako scenarzysta. Przez ostatnie kilka lat Artur Ganszyniec, który dodatkowo uczy projektowania gier na Politechnice Łódzkiej, związany był z AT Games, liczącym się producentem gier mobilnych. Projektował między innymi mobilne gry z serii „Puzzle Craft” i „Another Case Solved”.

 

11 bit studios deklaruje, że nowy zespół deweloperski będzie stopniowo rozbudowywany o kolejne osoby. Trafią do niego nowe osoby, jak również obecni pracownicy spółki zajmujący się rozwojem i utrzymaniem „This War of Mine”.

 

„Chcemy, żeby docelowo nowy zespół liczył kilkadziesiąt osób, czyli był tak samo liczny, jak zespół zaangażowany obecnie przy „Frostpunku” - stwierdził w komunikacie prasowym Grzegorz Miechowski, prezes zarządu 11 bit studios.

 

W ocenie prezesa stworzenie kolejnego zespołu deweloperskiego pozwoli firmie produkować równolegle dwa duże tytuły.

 

„Nasza średnioterminowa strategia zakłada, że co kilka kwartałów, najlepiej każdego roku, będziemy wypuszczać na rynek własną produkcję. Do tego trzeba doliczyć tytuły zewnętrzne wydawane w ramach 11 bit publishing. W tym obszarze chcemy mieć co najmniej jedną premierę na kwartał” – oznajmił Miechowski.

 

Kurs akcji 11 bit sudios od końca czerwca tego roku wzrósł o ponad 60% - z około 75 zł do ponad 125. Poziomem oporu są ostatnie maksima w okolicy 130 zł. Krótkoterminowym wsparciem jest dynamiczna linia trendu wzrostowego, która teraz przebiega na poziomie 112 zł. Inwestorzy najprawdopodobniej "grają" już pod zyski z premiery "Frostpunka".

 

11 bit studios - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

 

Źródło: 11 bit studios S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Współtwórca Wiedźmina 2 stworzy nową grę dla 11 bit studios
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie