Chat with us, powered by LiveChat

Spektakularny wolumen na spółce Ursus, przenikanie na Colian, słabość Astarty!

Skomentuj artykuł

Pamiętają Państwo tak nagłośnione wydarzenia związane z nieprawidłowościami na GPW jak: Afera 100 sekund, poznańska WIRR-ówka, czy sytuacja spółki Wedel w listopadzie 1997 roku? W dniu wczorajszym na naszej giełdzie miała miejsce sytuacja, po której kurs (jak potem się okazało niesłusznie) spadł w kilka minut o 14%, aby później sukcesywnie powracać w pobliże ceny otwarcia. Mowa o spółce Ursus, której analizę techniczną, oraz opis wczorajszego zdarzenia znajdą Państwo poniżej. W dzisiejszym odcinku również analiza Colian  i Astarta.


 

Analiza techniczna live odbędzie się w poniedziałek 29.06 o 14:00!

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić 2 spółki, a nasz analityk omówi je na żywo

 

Weź udział 


 

Sygnał pozytywny:

 

         1. Ursus

             Poziom docelowy: 4 zł (w średnim terminie)

             Stop loss: 2,80 zł

             Potencjalny zysk: 29%

             Ryzyko: 10%

             Zysk/ryzyko:  3:1

 

 

Akcje spółki Ursus znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Na powyższym wykresie możemy zobaczyć narysowane średnioterminowe fale 1 i 2.  W dołku fali 2 pojawiła się formacja młota z szerokim spreadem świecy, utworzona przy gigantycznym wolumenie. Dzisiejsza sesja otworzyła się wyżej, niż cena wczorajszego zamknięcia, co potwierdza znaczenie formacji świecowej. Potencjalny zasięg wzrostowy to okolice 4 zł, gdzie na tym historycznie ważnym poziomie rozegra się walka między popytem a podażą. Zlecenie zabezpieczające można ustawić pod formacją młota, czyli na poziomie 2,80 zł.

 

Co spowodowało tak spektakularną wartość wolumenu? (wymienionych zostało ponad 4 mln akcji)

Niestety pomyłka jednego z pracowników spółki, a mianowicie w komunikacie ESPI z dnia 24 czerwca 2015 roku z godziny 14:51 Ursus zamieścił decyzje podjęte tego dnia przez WZA. W załączniku zawierającym uchwały znalazła się informacja o emisji nie więcej niż 15 mln nowych akcji po cenie emisyjnej 2 zł za sztukę. To bardzo mocne dyskonto w porównaniu z wczorajszym kursem zamknięcia (3,26 zł). W kilka minut cena akcji spadła o 14%, aby po odkryciu pomyłki sukcesywnie powracać w okolice cen otwarcia. 

 

 

 Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie