Chat with us, powered by LiveChat

Einstein inwestowania. Życie i ponadczasowa mądrość finansowa Benjamina Grahama.

Einstein inwestowania.

Życie i ponadczasowa mądrość finansowa Benjamina Grahama.

Joe Carlen                

Wyd. MT Biznes sp. z o. o.

Warszawa 2014

 

Opis wydawcy:

 

 Warren Buffett powszechnie uważany za najskuteczniejszego inwestora wszechczasów stale wskazuje na swojego nauczyciela przełożonego Benjamina Grahama jako tego, który miał zasadniczy wpływ na jego sposób inwestowania.

 

Podobnie jak Albert Einstein dokonał przełomu fizyce, tak Benjamin Graham swoimi odważnymi oryginalnymi poglądami trwale zrewolucjonizował naukę inwestowaniu. Graham miejsce spekulacji wprowadził wysoce intratny, naukowy system, który sławny inwestor Warren Buffett oraz wielu innych miliarderów multimilionerów uważa za źródło swoich sukcesów.

 

W Einsteinie inwestowania pierwszej biografii Benjamina Grahama korzystającej jego pośmiertnie opublikowanych wspomnień Joe Carlen przedstawia podstawowe założenia, które były fundamentem niesamowitego sukcesu Grahama biznesie jego ogromnego wpływu na przeszłych obecnych tytanów inwestowania. Można zaliczyć do nich takie znakomitości, jak Warren Buffett, Irving Khan, Walter J. Schloss, William J. Ruane czy Charles H. Brandes. Jednak Carlen idzie jeszcze dalej dzięki rzetelnym badaniom wywiadom dziećmi Grahama, jego przyjaciółmi współpracownikami (wliczając to Warrena Buffetta) oraz oparciu zawarte we wspomnieniach refleksje Grahama przedstawia nam fascynującą postać swojego bohatera jego ponadczasową strategię inwestowania.

 

 

Opinia SII:

 

Postać Benjamina Grahama powinna być znana każdemu inwestorowi. Określany jest przez społeczność inwestorów m.in. jako: „finansowy geniusz”, „legenda inwestowania”, czy „najwspanialszy finansowy umysł XX wieku”. Dzięki swoim odważnym i oryginalnym poglądom, dokonał przełomu w nauce o inwestowaniu. Stworzył system inwestycyjny, który jest do dziś skutecznie wykorzystywany przez największych inwestorów na świecie. Jego książka „Inteligentny inwestor” stale plasuje się wśród najlepiej sprzedających się pozycji, pomimo tego, że jej pierwsza wersja została wydana w 1949 roku. Warren Buffett, uznawany za guru inwestowania, podkreśla, jak znaczący wpływ na jego sposób inwestowania miał Benjamin Graham.

 

„Einstein inwestowania” to pierwsza biografia Benjamina Grahama, która korzysta z jego pośmiertnie opublikowanych wspomnień. Dodatkowo Joe Carlen przeprowadził liczne badania oraz wywiady z dziećmi Grahama, jego przyjaciółmi oraz współpracownikami. Pozwoliło to autorowi na przedstawienie postaci „Dziekana Wall Street” w barwny i fascynujący sposób, wskazując zarówno na jego zalety i wady.

 

Książka przedstawia podstawowe założenia strategii inwestowania, opracowanej przez Benjamina Grahama. To właśnie te fundamenty tak mocno wpłynęły na byłych i obecnych guru inwestorów. Wiele wypowiedzi profesjonalistów, zamieszczonych w tej publikacji, pozwala na głębsze zrozumienie i praktyczne wykorzystanie zasad i metod, przedstawionych przez Grahama. Dodatkowo każda koncepcja inwestycyjna połączona jest z danym okresem życia Grahama, w którym powstała. Polecamy tę lekturę wszystkim inwestującym w wartość, analitykom giełdowym oraz tym, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o jednej z największych legend dwudziestowiecznych finansów.

 

 

Spis treści:

 

Rozdział 1. Utrata wszystkiego

Rozdział 2. Margines bezpieczeństwa

Rozdział 3. Najlepszy w klasie

Rozdział 4. Liczby (z reguły) nie kłamią

Rozdział 5. Analiza papierów wartościowych

Rozdział 6. Wszystko albo nic - inwestorzy jako właściciele

Rozdział 7. Niebosiężne szczyty i przepastne czeluści

Rozdział 8. Głupota pani Giełdy

Rozdział 9. Nowe początki

Rozdział 10. Keynes, Hayek i Graham?

Rozdział 11. Młody, pilny student z Omaha

Rozdział 12. Powiernicy wartości

Rozdział 13. Dziwniejsze od fikcji

Rozdział 14. Pieniądze i etyka

Rozdział 15. O nieprzemijającej wartości

 

Członkowie SII mogą kupować książki o tematyce inwestycynej nawet z 20% zniżką!

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie