Chat with us, powered by LiveChat

Fuzje i przejęcia - Red. dr Joanna Korpus

Fuzje i przejęcia

Joanna Korpus

Wydawnictwo naukowe PWN

Warszawa 2020

 

Opis wydawcy:

 

 Fuzje i przejęcia to znakomita metoda strategicznego rozwoju przedsiębiorstwa, szczególnie w czasie kryzysu gospodarczego. Proces ten jest jednak bardzo trudny do przeprowadzenia, ponieważ obejmuje różnorodne aspekty z zakresu zarządzania strategicznego, zarządzania zasobami ludzkimi i finansów oraz zarządzania operacyjnego. Przeprowadzenie skutecznej fuzji lub przejęcia wymaga zatem wielu odmiennych kompetencji i obszernej wiedzy.

Prezentowana publikacja w kompleksowy sposób odpowiada na pytanie, jak skutecznie przeprowadzić proces fuzji lub przejęcia. Znakomity zespół autorski, złożony z wykładowców SGH i praktyków, przybliża Czytelnikowi takie zagadnienia, jak: due diligence, zarządzanie ludźmi w trakcie zmiany, budowanie wartości firmy czy ocenę efektywności przedsięwzięcia.

 

Książka zawiera wiele praktycznych przykładów skutecznych fuzji i przejęć. Przeznaczona jest w szczególności dla menedżerów i właścicieli przedsiębiorstw, a także dla studentów studiów podyplomowych i MBA.

 

 

Spis treści:

 

Rozdział 1 Realizacja strategii rozwoju przez fuzje i przejęcia

Rozdział 2 Uczestnicy rynku kontroli i ich motywy dokonywania transakcji

Rozdział 3 Przebieg procesu fuzji i przejęć. Determinanty sukcesu przebiegu transakcji.

Rozdział 4 Budowanie wartości przedsiębiorstwa w procesach fuzji i przejęć

Rozdział 5 Due diligence i wycena spółki w transakcjach fuzji i przejęć

Rozdział 6 Proces integracji przedsiębiorstw

Rozdział 7 Zarządzanie kapitałem ludzkim w procesach fuzji i przejęć

Rozdział 8 Sukces czy porażka? Ocena efektywności fuzji i przejęć

Rozdział 9 Analiza transakcji na przykładzie połączenia Wólczanki SA i Vistuli SA

 

Członkowie SII mogą kupować książki o tematyce inwestycynej nawet z 20% zniżką!

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie