Chat with us, powered by LiveChat

Wewnętrzna Gra.Kształtowanie psychiki gracza giełdowego

Wewnętrzna gra. Kształtowanie psychiki gracza giełdowego.

Robert Koppel, Howard Abell

Wydawnictwo WIG-Press

Warszawa 1997

 

Opis wydawcy:

 

 Po raz pierwszy pojawia się książka, która pokazuje w jaki sposób opanować psychologiczne umiejętności niezbędne dla odniesienia sukcesu inwestycyjnego. Inne książki jedynie opisują problemy, natomiast „Wewnętrzna gra” oferuje ich rozwiązania. Dzięki konkretnym przykładom oraz rozmowom z najwybitniejszymi praktykami i precyzyjnym strategiom gry przedstawionym przez autorów można dowiedzieć się, jak kształtować własną psychikę i odpowiednie nawyki. Ten klasyczny już poradnik jest nie tylko książką;­ to mapa prowadząca do sukcesu!

 

Wewnętrzna gra to walka, jaką toczy każdy uczestnik rynku. Najpoważniejszym przeciwnikiem, z którym trzeba się w niej zmierzyć, jest jednak nie rynek, lecz nasze własne „ja".

 

 

Opinia SII:

 

Na rynku dostępnych jest wiele książek na temat psychologii inwestowania. Ta, mimo że nie należy do najnowszych wydań, jest publikacją niezwykle ciekawą. Zazwyczaj tego typu lektury przedstawiają cechy osobowości, którymi powinien odznaczać się inwestor, czy motywacje, jakimi powinien się kierować, sylwetki znanych inwestorów giełdowych oraz wstęp do analizy technicznej jako ilustracji zagadnienia psychologii tłumu. I tutaj nie zabrakło wyżej wspomnianych kwestii, ale ta mała książeczka posiada coś znacznie więcej. Nie jest to „lektura”, książka do czytania, którą wertuje się od deski do deski i odstawia na półkę. Tym, co wyróżnia pozycję spośród innych, jest fakt iż zmusza do myślenia, zastanowienia się, nad tym, jakimi inwestorami jesteśmy, co nami kieruje, jakie mamy cele inwestycyjne i w ogóle po co wchodzimy na rynek. Dzięki temu zmusza do zadania sobie tych, bądź co bądź, niewygodnych pytań oraz do pracy nad sobą i swoim podejściem do inwestycji.

 

Spis treści:

 

Część pierwsza: Wewnętrzna gra

 1. Kto odnosi sukcesy na rynku?
 2. Potęga wiary i koncentracji
 3. Wyznaczanie celów i motywacja
 4. Nieuchwytna granica

Część druga: Model inwestora doskonałego

 1. Składnia sukcesu
 2. Sukces a stan umysłu
 3. Styl inwestycyjny a osobowość

Część trzecia: Mistrzowie rynku. Najwybitniejsi gracze mówią, na czym polega sukces inwestycyjny

 1. Motyw i motywacja
 2. Sukces na rynku
 3. Rady
 4. Leo Melamed
 5. John F. (Jack) Sandner
 6. Jeffrey L. Silverman
 7. Bruce Johnson

Część czwarta: Psychologia analizy technicznej

 1. Trendy a hipoteza efektywności rynku
 2. Zarządzanie pieniędzmi
 3. Klasyczna analiza wykresów

Część piąta: Sukces a porażka

 1. Zasady skutecznego inwestowania
 2. Charakterystyka zwycięzcy

 

Członkowie SII mogą kupować książki o tematyce inwestycynej nawet z 20% zniżką!

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie