Premier Tusk zapowiedział nowy program CPN (ceny paliw niżej). O ile można rozumieć obniżkę podatków (VAT-u, akcyzy) na paliwo, tak wprowadzenie cen maksymalnych to już prosta droga do braków paliw na stacjach benzynowych. Z kolei pomysł opodatkowania „nadmiarowych zysków” to niestety nieelegancka próba wyjęcia ekstra dywidendy ze spółki giełdowej do jednego bardzo uprzywilejowanego akcjonariusza jakim jest Skarb Państwa, z pominięciem pozostałych akcjonariuszy.
00:00 CPN – ceny paliw niżej
10:08 OKI już w SKRM
12:39 Czy wciąż mamy hossę?
15:38 Próby deeskalacji wojny w Iranie, ropa spada
21:56 SII staje przed Trybunałem Konstytucyjnym
32:18 Naruszenie kowenantów obligacji w Dadelo 🚴
42:45 Krach na Dino 🦖
54:28 👨💻 Otwarty webinar Radka już 1 kwietnia
Więcej:
- 💸 Bezpłatny webinar Radka Chodkowskiego „Czy ta spółka jest droga czy tania? W poszukiwaniu odpowiedzi, która decyduje o sukcesie na giełdzie”
- Ustawa o OKI w SKRM
- Konferencja WallStreet 30, 29-31 maja 2026, Karpacz
- Rozlicz podatek i przeznacz swoje 1,5% podatku na SII
Udział wzięli:
![]() |
![]() |
|
Michał Masłowski |
Radosław Chodkowski |
Jak słuchać podcastu Echa Rynku?
![]() |
![]() |
![]() |
lub kliknij playerek SoundClouda
lub pobierz podcast w pliku mp3
Kontakt: [email protected]




