Chat with us, powered by LiveChat

Podsumowanie osiągnięć QNA Technology i plany związane z komercjalizacją

Temat webinaru: Podsumowanie osiągnięć QNA Technology i plany związane z komercjalizacją

Data: środa, 27 listopada, godz. 13:30 Dodaj przypomnienie w kalendarzu Google

 

Podczas spotkania zostały omówione ostatnie sukcesy QNA Technology w zakresie komercjalizacji technologii i przygotowania do wejścia w kolejną fazę współpracy z klientami.


Przedstawione zostały także szczegóły planowanej oferty publicznej akcji serii E, z której pozyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na: kontynuację realizacji przyjętej przez Spółkę strategii w zakresie komercjalizacji opracowanej technologii syntezy i produkcji kropek kwantowych emitujących światło niebieskie oraz osiągnięcie gotowości do zawarcia umowy typu JDA (tzw. Joint Development Agreement, JDA) lub rozpoczęcia sprzedaży pilotażowej kropek kwantowych do klientów komercyjnych Spółki, a także zabezpieczenie finansowania kosztów działalności Spółki.
 

 

QNA Technology

 

 

Na pytania inwestorów odpowiedzieli:

 

Artur Podhorodecki – prezes zarządu QNA Technology S.A.

Artur Podhorodecki
Prezes zarządu QNA Technology S.A.

W spółce odpowiada za strategię i obszar rozwoju biznesu. Jest ekspertem w dziedzinie optycznej spektroskopii nanostruktur półprzewodnikowych oraz syntezy i funkcjonalizacji nanomateriałów nieorganicznych. Autor przeszło 130 publikacji naukowych i laureat licznych nagród. Przez wiele lat związany z Politechniką Wrocławską W latach 2011-2012 był członkiem Rady Młodych Naukowców będącej organem doradczym Ministra NiSW. W roku 2012 został powołany przez Ministra NiSW do Rady Naukowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, gdzie pełnił także funkcję członka Komisji Odwoławczej do roku 2016. Od roku 2020 pełni funkcję członka Rady Nadzorczej w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej. Z QNA Technology związany (jako założyciel) od 2016 r. Od roku 2021 profesor tytularny w dziedzinie nauki przyrodnicze.


Maciej Adamczyk – członek zarządu i dyrektor finansowy QNA Technology S.A.Maciej Adamczyk
Członek zarządu i dyrektor finansowy QNA Technology S.A.
W spółce odpowiada za finanse i relacje inwestorskie. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w obszarach związanych z finansami i zarządzaniem operacyjnym. Posiada wykształcenie wyższe o profilu finansowym. W latach 2004 – 2009 pracował na stanowisku Dyrektora Finansowego w Mostostalu Wrocław S.A. Następnie, w FAM Grupa Kapitałowa S.A. – jako CFO oraz Członek Zarządu – odpowiadał za zarządzanie finansami i budowę giełdowej grupy kapitałowej. W latach 2011-2014 doradzał w zakresie transakcji M&A. W latach 2016 – 2020 związany był jako Dyrektor Operacyjny, a później Członek Zarządu z XTPL S.A., odpowiadając m. in. za wprowadzenie spółki na NewConnect i rynek regulowany. W latach 2020 – 2023 pracował dla funduszu typu family office, gdzie nadzorował transakcje o charakterze nieruchomościowym, a także zasiadał we władzach spółek związanych z obszarem nieruchomości. Z QNA Technology związany od 2023 r.

O spółce

QNA Technology S.A. technologiczna firma i pionier w produkcji kropek kwantowych, emitujących światło niebieskie, niezawierających metali ciężkich, będących innowacyjnym materiałem półprzewodnikowym, rozwijanym przez Spółkę głównie dla branży wyświetlaczy. QNA opracowała, rozwija i komercjalizuje technologię wytwarzania kropek kwantowych (QNA.dots) oraz tuszów kwantowych (QNA.ink) umożliwiających drukowanie półprzewodników na szerokiej gamie podłoży, przy użyciu różnych technik druku. Półprzewodniki w skali nano wykazują nowe, kwantowe właściwości, które pozwalają na wdrażanie nowych aplikacji – wykraczających poza branżę wyświetlaczy, oraz na poprawę istniejących rozwiązań na rynku.


Siedziba spółki znajduje się we Wrocławiu, gdzie znajduje się nowoczesne laboratorium na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego. Zatrudnia obecnie 24 osoby, w tym 16 osób w dziale R&D, wśród których 6 osób ma stopień doktora. Rozwojem biznesu na rynkach zagranicznych zajmują się przedstawiciele Spółki, działający na rynkach: Japonii, Korei, Tajwanu, Chin oraz USA.


Spółka zadebiutowała 14 grudnia 2023 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie na rynku NewConnect, a w czerwcu 2024 roku, w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie akcji Spółki do notowań na rynku regulowanym, złożony został Dokument Rejestracyjny do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), który został 5 listopada 2024 r. zatwierdzony przez KNF.


Więcej informacji dostępne jest na stronie spółki: https://qnatechnology.com/

 

Unikalność technologii – QNA Technology S.A. – jeden z 3 wiodących podmiotów na świecie opracowujących unikalną technologię produkcji niebieskich kropek kwantowych kierowanych w pierwszej kolejności do branży wyświetlaczy

 

Dynamicznie rozwijający się rynek kropek kwantowych napędzany m.in. rosnącym rynkiem wyświetlaczy (150 mld USD) oraz innych branż zaawansowanych technologii


Produkt w fazie testów z partnerami z USA i Azji

Produkt na poziomie prototypu (MVP), w fazie testów do wdrożeń komercyjnych, spełniającego podstawowe wymagania określone przez wybranych klientów z branży wyświetlaczy


Rozpoczęty proces komercjalizacji:

  • Pierwsze sprzedaże kropek niebieskich do działów B+R do USA i Japonii
  • Otwarte współprace (umowy MTA, NDA) z wiodącymi producentami wyświetlaczy oraz koncernami chemicznymi z Chin i Korei Płd.
  • Tworzone kanały komercjalizacji - oficjalny dystrybutor w Japonii, przedstawiciele w Japonii, Tajwanie, Chinach oraz USA

 

Zbudowana Eksperymentalna Linia Pilotażowa syntezy kropek kwantowych, otwierająca Spółce możliwość rozmów dot. dostaw kontraktowych.

 

Ambitna strategia dalszego rozwoju zakładająca skalowanie produkcji, wprowadzanie nowych produktów oraz wkraczanie na nowe pola aplikacyjne

Znaczące umowy i zamówienia z ostatnich miesięcy

QNA Technology podpisała z chińskim gigantem technologicznym TCL Technology Group Co na początku sierpnia umowę o transferze materiału (MTA - Material Transfer Agreement), która uruchomiła proces przeprowadzenia ewaluacji niebieskich kropek kwantowych przez TCL w procesie wytwarzania nowej generacji wyświetlaczy w technologii elektroluminescencyjnej (QDEL).


We wrześniu QNA podpisała umowę MTA z dużym koncernem przemysłowym z Korei Południowej, jednym z globalnych liderów branży wyświetlaczy. Podobnie jak w przypadku umowy z TCL, porozumienie to uruchamia proces przeprowadzenia ewaluacji niebieskich kropek kwantowych oraz ocenę możliwości wdrożenia do procesów produkcyjnych u partnera.


W październiku QNA przyjęło do realizacji kolejne zamówienie od amerykańskiej firmy technologicznej – działającej w branży wyświetlaczy, z którą Spółka podpisała list intencyjny w czerwcu br. Zamówienie na dostawę niebieskich kropek kwantowych na wartość 19,8 tys. USD netto jest szóstą partią materiału do zaawansowanych testów R&D zakupioną przez amerykański koncern. Zamówienie to poszerza zakres współpracy z parterem z USA i dotyczy rozpoczęcia testów wykorzystania materiałów QNA w kolejnej już aplikacji, w wyświetlaczach do gogli do rozszerzonej rzeczywistości.


QNA otrzymało także na początku listopada zamówienie na dostawę niebieskich kropek kwantowych od ELEMATEC Europe S.R.O., spółki zależnej Elematec Corporation, japońskiej firmy specjalizującej się w handlu, przetwarzaniu, projektowaniu i produkcji materiałów elektrycznych oraz komponentów elektronicznych. Zamówienie ma wartość 30 tys. USD netto z terminem realizacji na okres 4 tygodni od dnia zawarcia umowy.

 

 


Zastrzeżenie prawne:
Niniejsza informacja jest reklamą. Memorandum informacyjne wraz z suplementami oraz komunikatami aktualizującymi opublikowane przez QNA Technology S.A. („Spółka”; „Memorandum”) jest jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym – na potrzeby oferty publicznej akcji serii E Spółki („Akcje Oferowane”; „Oferta”) – informacje o Spółce, akcjach Spółki (w tym Akcjach Oferowanych) oraz Ofercie. Oferowanie Akcji Oferowanych odbywa się wyłącznie na warunkach i zgodnie z zasadami określonymi w Memorandum.

 

Memorandum dostępne jest na stronie internetowej Spółki: www.qnatechnology.com/oferta-publiczna. Inwestowanie w Akcje Oferowane wiąże się z ryzykiem. Potencjalni inwestorzy powinni dokładnie zapoznać się z Memorandum przed podjęciem decyzji co do udziału w Ofercie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie