Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki spożywcze pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: www.ambra.com.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży spożywczej, w tym Tarczyński, Makarony Polskie SA, Ambra oraz Wawel.

Tarczyński

W ujęciu długoterminowym, przewaga strony popytowej jest na tym walorze bezsprzeczna. Przez prawie 3 lata (maj 2021 – kwiecień 2024) obserwowaliśmy ruch horyzontalny, odbywający się nad średnią MA200 z interwału tygodniowego. Taki układ dawał większe szanse na wybicie konsolidacji górą i tak też się ostatecznie stało. Dynamiczna fala zwyżkowa, zapoczątkowana długą zieloną świecą z końcówki kwietnia br., wyniosła notowania na nowy szczyt historyczny przy 124 zł. Wzrosty odbywały się na wyraźnie podwyższonych obrotach, co dodatkowo potwierdzało prawdziwość ruchu. Obecnie jesteśmy w fali korekcyjnej od ATH, zapoczątkowanej dywergencją RSI na wykresie dziennym. „Zdrowa” korekta nie powinna przebić w dół najbliższego wsparcia w rejonach 96 zł. Jeśli wsparcie to zostanie wybronione, to można będzie oczekiwać powstania kolejnej fali wznoszącej i ataku na jedyny opór przy 124 zł.
Zejście pod 96 zł należy traktować jako sygnał ostrzegawczy przed potencjalnym rozwinięciem spadków. Gdyby doszło do realizacji scenariusza z przeceną, to kolejne wsparcie przebiega przy 59 zł, czyli w strefie będącej wcześniej górną krawędzią kanału konsolidacji.

 

Tarczyński – analiza wykresu, interwał dzienny

Tarczyński – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Tarczyński – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Tarczyński – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie