Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Booking Holdings z szansą na nowe ATH

Skomentuj artykuł
© DragonImages - stock.adobe.com

Analityk techniczny SII Janusz Grabowski podjął się analizy 5 ciekawych wykresów spółek z USA. W zestawieniu znalazły się: Booking Holdings, Match Group, Tapestry, Akamai Technologies, a także Best Buy Co.

Match Group Inc. – NASDAQ

Ciekawie wyglądają notowania Match Group Inc., które w ostatnim czasie znajdowały się w długoterminowym trendzie spadkowym. Wraz z poprawą wynikową w okolicach marca doszło do zmiany trendu na boczny. Aktualnie wsparcie stanowią dwa dołki wyrysowane w tym trendzie, czyli 30,74 $ i niższy 27,95 $. Wyjście w górę wiązałoby się z oporem, który może napotkać kurs na średniej MA200 (aktualnie 33,98 $). Przebicie górą byłoby pozytywne, co mogłoby wówczas wyprowadzić notowania w okolice oporu 40,08 $. Okolice te związane są z wieloma lokalnymi poziomami na które kurs reagował. Następnie mocniejszym oporem może być poziom szczytu z lipca 2023, czyli 48,95 $, a także kolejny szczyt z lutego 2023, czyli 54,73 $. Na tą chwilę jest to wyłącznie trend boczny, ale widać zwiększone słupki wolumenu pozytywnego, co nasuwa na myśl akumulację.

 

Match Group Inc. – analiza wykresu, interwał dzienny

Match Group Inc. – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie