Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki wydobywcze pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: media.kghm.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży wydobywczej, w tym LW Bogdanka, KGHM Polska Miedź, JSW oraz Greenx Metals.

LW Bogdanka

Perspektywy długoterminowe na tym walorze nie są zbyt optymistyczne. Wszystko skomplikowało się pod koniec lipca ub. r., gdy wycena powróciła do fioletowego kanału spadkowego, widocznego na interwale tygodniowym. Kilka kolejnych prób zmiany negatywnego sentymentu kończyło się niepowodzeniem. Taki układ potwierdza więc coraz większą presję ze strony podażowej. W ostatnim czasie kurs zszedł do kluczowej strefy obronnej, zlokalizowanej w rejonach 30 zł. Aktualnie została ona naruszona, a niedźwiedzie przebiły się poniżej 30 zł. Jeśli utworzona w średnim terminie, formacja podwójnego dna na 29 zł, nie zatrzyma przeceny, to najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada kontynuację zniżki do wsparcia na 25 zł. Ewentualne kolejne wsparcie znajduje się na 15 zł. Natomiast wyprowadzenie odbicia może dodać wiary w możliwość zakończenia spadków i umożliwić próbę zmiany sentymentu. Jednak do poważniejszego rozpatrywania takiego wariantu niezbędny jest jak najszybszy powrót kursu powyżej 30 zł, a w dalszej kolejności walka o wybicie z kanału. To pozwoli zmierzyć się z oporem na 37 zł i poprawi sytuację byków, w drodze do następnych stref podażowych na 43 zł i 49 zł.

 

LW Bogdanka – analiza wykresu, interwał dzienny

LW Bogdanka – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

LW Bogdanka – analiza wykresu, interwał tygodniowy

LW Bogdanka – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie