Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 4️⃣ wykresów spółek z GPW – KSG Agro z wzmocnionym popytem

Skomentuj artykuł
© Iakov Kalinin - stock.adobe.com

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy 5 ciekawych wykresów spółek z GPW. W zestawieniu znalazły się: Kernel, KSG Agro, Votum, Shoper, a także Pekabex.

 

KSG Agro

Notowania KSG Agro długo pozostawały w trendzie bocznym. Dopiero w okolicach 1,50 zł zebrał się popyt który spowodował, że wraz z dynamicznymi zakupami płynność wzrosła. Kurs dynamicznie oddala się od wsparcia i najpierw doszło do wybicia górą strefy 1,90 zł – 2,07 zł, a podczas wczorajszej sesji bykom udało się przebić opór 2,50 zł górą. Obecnie ważnym poziomem, do którego mogą dążyć kupujący jest strefa oporu 3,11 zł. Strefa jest istotna o tyle, że stanowiła istotny poziom wielokrotnie, szczególnie w 2021 i 2022 roku. Dodatkowym akcentem na korzyść popytu jest wybita górą średnia MA200. Scenariusz techniczny na tą chwilę jest pozytywny, a zwiększony wolumen wyraźnie wskazuje na ruch popytowy. Negatywnym byłby powrót poniżej 2,00 zł.

 

KSG Agro – analiza wykresu, interwał dzienny

KSG Agro – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie