Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Eli Lilly and Company kontynuuje trend wzrostowy

Skomentuj artykuł
© MichaelVi - stock.adobe.com

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy 5 spółek z sektora finansów notowanych w USA na NASDAQ i NYSE. W zestawieniu znalazły się spółki: Advenced Micro Devices, Eaton Corporation PLC, Lam Research Corporation, Applied Materials Inc, a także Eli Lilly and Company. 

Advanced Micro Devices – NASDAQ

Notowania AMD poruszają się w trendzie wzrostowym. Kurs jednak mocno cofnął po osiągnięciu ATH na poziomie 227 $. Na szczycie pojawiła się spadająca gwiazda, rozpoczynająca trajektorię spadkową. Kurs ruszył w kierunku linii trendu wzrostowego, gdzie kupujący podjęli się realizacji krótkoterminowej korekty. Obecnie trwa konsolidacja w okolicach istotnych poziomów 164,74 $ oraz 157,11 $. Poziomy te związane są z historycznymi maksimami z listopada i grudnia 2021. Mocnym sygnałem na korzyść podaży jest fakt, iż kurs ulokował się pod średnią MA100. Jeśli podaż będzie kontynuowana to kolejnego wsparcia można byłoby oczekiwać w okolicach 133,08 $. Aby ruszyć ku górze, byki musiałyby najpierw wybić górą średnią MA100. A następnym poziomem oporu byłoby prawdopodobnie 185,10 $. W tej chwili układ jest delikatnie na korzyść sprzedających.

 

Advanced Micro Devices – analiza wykresu, interwał dzienny

Advanced Micro Devices – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie