Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – AB S.A. z kontynuacją trendu wzrostowego

Skomentuj artykuł
© Ева Поликарпова - stock.adobe.com

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy 5 spółek z polskiego parkietu, w zestawieniu znalazły się spółki notowane na GPW: Amrest, Celon Pharma, Echo Invest, KRKA, a także ABPL.

Amrest

Notowania Amrest znajdują się w trendzie bocznym. Na taśmie wolumenu, szczególnie w okolicach od grudnia 2022 do września 2023 obserwujemy akumulację akcji. Co dziwne nie rozpoczął się trend wzrostowy. Kurs spółki przeszedł jedynie „półkę wyżej” i obecnie ulokował się w konsolidacji między 22,45 zł, a 30,85 zł. Scenariusz dalszego poruszania się w bok jest bazowym scenariuszem, chyba że popytowi uda się wybić okolice maksimum trzyletniego, czyli 30,85 zł. Dopiero wówczas można byłoby oczekiwać uwolnienia kursu i skierowania go w kierunku 33,15 zł. Na tą chwilę popyt ma przed sobą opór na poziomie 27,95 zł. Wsparcie przypada na okolice 23,85 zł, a niżej na ważną strefę wsparcia, czyli dolne ograniczenie trendu bocznego między 22,45 zł, a 21,15 zł.

 

Amrest – analiza wykresu, interwał dzienny

Amrest – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie