Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – czy spółki chemiczne odwrócą negatywny sentyment?

Skomentuj artykuł
Źródło: grupaazoty.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży chemicznej, w tym Zakłady Azotowe Puławy, Grupa Azoty SA, Police SA oraz PCC Rokita.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy

Od ATH na 276 zł ze stycznia 2016 r. obowiązuje tutaj tendencja zniżkująca. Jednak ostatnie tygodnie przynoszą nadzieję na zmianę perspektyw długoterminowych na tym walorze. Wszystko za sprawą odbicia, do jakiego doszło po uprzednim utworzeniu formacji podwójnego dna, na strefie obronnej w okolicach 55 zł. W obecnym tygodniu mieliśmy już do czynienia z testowaniem oporu na 65 zł. Jak na razie podaż nie pozwoliła na zamknięcie świecy nad 65 zł i wyprowadziła kontrę, spychając nieco notowania. Mimo tego obóz byków nie składa broni i wszystko wskazuje na to, iż w najbliższym czasie można oczekiwać kolejnej walki o wybicie nad 65 zł. Pokonanie 65 zł jest aktualnie kluczowe dla zmiany długoterminowego sentymentu, ponieważ w rejonach tych przebiega także linia trendu spadkowego. Zatem trwałe wyjście ponad 65 zł poprawi sytuację na wykresie oraz otworzy popytowi drogę do kolejnych stref podażowych na 86 zł oraz 105 zł. Natomiast zwrot w kierunku południowym z obecnych poziomów może oznaczać kolejny test wsparcia na 55 zł. W przypadku przełamania następna strefa obronna zlokalizowana jest na 50 zł.

 

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy – analiza wykresu, interwał dzienny

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie