Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki budowlane pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: media.budimex.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży budowlanej, w tym Torpol, Polimex-Mostostal, Budimex oraz Mirbud.

Torpol

W ujęciu długoterminowym sytuacja niezmiennie pozostaje tutaj pozytywna. Od dołka z listopada 2018 r. obowiązuje bowiem tendencja zwyżkująca, która do tej pory nie była poważne zagrożona. Byki wyniosły notowania na nowe ATH na 38.5 zł w marcu br. Przez ostatnie tygodnie kurs wszedł w falę korekcyjną, doprowadzając do przełamania zielonej linii średnioterminowego trendu wzrostowego. Był to sygnał ostrzegawczy przed możliwością większej przeceny, nawet do strefy obronnej na 22.5 zł. Jednak popyt nie dopuścił do tak głębokiego cofnięcia i już przy 27 zł rozpoczęło się odrabianie strat. Dynamika odbicia była na tyle duża, że notowania ponownie wróciły nad zieloną linię średnioterminowego trendu wzrostowego. Jeśli lokalny opór przy 33 zł nie zatrzyma tej fali wzrostowej, to w kolejnych tygodniach można oczekiwać ponownego podejścia pod szczyty historyczne i walkę o ich poprawienie. Gdyby natomiast doszło do zwrotu na południe, to kluczowa dla podtrzymania byczego sentymentu będzie obrona wsparcia w rejonach 27 zł. Potencjalne zejście niżej stanowić może początek dłuższego trendu spadkowego, gdyż powstanie nowy niższy dołek, po wcześniejszym niższym szczycie. Ten teoretyczny, negatywny scenariusz został nakreślony fioletową, przerywaną linią. Kolejne wsparcia są na 22.5 zł oraz 19.5 zł.

 

Torpol – analiza wykresu, interwał dzienny

Torpol – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Torpol – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Torpol – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie