Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – gaming pod lubą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: Frostpunk 2, store.steampowered.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży gamingowej, w tym Ten Square Games, 11 bit studios, CD Projekt oraz Playway.

Ten Square Games

Sytuacja z perspektywy długoterminowej nieco się tu uspokoiła. Wszystko wskazuje na to, iż dno zostało aktualnie wyznaczone na strefie obronnej przy 74 zł. Natomiast nieco płaski ruch wznoszący, doprowadził od przełamania czerwonej linii trendu spadkowego, obowiązującego wcześniej przez 2 lata. Średnioterminowa tendencja zwyżkująca daje więc nieznaczną przewagę stronie popytowej. Jednak, aby ten pozytywny obraz nie został zachwiany, to byki muszą rzucić wszystkie siły na obronę wsparcia przy 91 zł. Utrzymanie wyceny ponad tym poziomem jest bowiem kluczowe do podtrzymania aktualnego trendu wzrostowego, gdyż zielona linia trendu przecina właśnie wsparcie na 91 zł. W przypadku kontynuacji zwyżki pierwsze trudności mogą pojawić się w rejonach 107 zł, gdzie zlokalizowany jest najbliższy opór. Jego potencjalne przebicie umożliwi dalszych ruch wznoszący do strefy podażowej przy 123.5 zł.
Pozytywny sentyment pogorszy się, gdy niedźwiedzie doprowadzą do zejścia poniżej wsparcia na 91 zł. Taki rozwój wydarzeń może zwiastować dalszą przecenę i retest dołków z lipca ub. r. przy 74 zł.

 

Ten Square Games – analiza wykresu, interwał dzienny

Ten Square Games – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Ten Square Games – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Ten Square Games – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie