Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – Synthaverse kontynuuje tendencję spadkową

Skomentuj artykuł

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek produkujących leki, w tym Synthaverse, Mabion, Celon Pharma oraz Pharmena.

Synthaverse (poprzednio Biomed Lublin)

Tendencja długoterminowa na tym walorze w dalszym ciągu pozostaje negatywna. Od ustanowienia ATH na 32.8 zł w sierpniu 2020 r., na wykresie tygodniowym widać wyraźnie przewagę podaży. Pojedyncze podbicia były tylko ruchami korekcyjnymi, w dominującym trendzie zniżkującym. Natomiast od lipca ub. r., notowania niemalże przykleiły się do czerwonej linii trendu spadowego i osuwają się w wyznaczonym przez nią kierunku. Wszystko wskazuje więc na to, iż w najbliższym czasie można będzie oczekiwać dalszej przeceny w stronę wsparcia przy 3.75 zł. W tych rejonach w minionym miesiącu doszło do zatrzymania spadków i próby wyprowadzenia odbicia, jednak energii wystarczyło bykom jedynie do przetestowania czerwonej linii trendu, gdzie wzrosty wyhamowały. Jeśli popyt chce poważniej myśleć o kontynuacji zwyżki, to konieczne będzie trwałe przełamanie czerwonej linii trendu, co umożliwi rozwinięcie fali wznoszącej do oporu na 5.3 zł. Ewentualna kolejna strefa podażowa zlokalizowana jest na 6.4 zł. W przypadku dalszego osuwania się kursu i potencjalnego przebicia poniżej 3.75 zł, następna strefa obronna przebiega na 3 zł. Przy czym jej przebicie może zwiastować większą przecenę, gdyż następne wsparcie zlokalizowane jest dopiero na 1.65 zł.

 

Synthaverse – analiza wykresu, interwał dzienny

Synthaverse – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Synthaverse – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Synthaverse – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie