Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki chemiczne pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: grupaazoty.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży chemicznej, w tym Grupa Azoty SA, Police SA, Zakłady Azotowe Puławy oraz PCC Rokita.

Grupa Azoty

Sytuacja z perspektywy długoterminowej zepsuła się na tym walorze w kwietniu ub. r., kiedy przełamana została zielona linia trendu zwyżkującego, który doprowadził do wybicia z wcześniejszego kanału spadkowego. Po przełamaniu zielonej linii notowania dynamicznie zbliżyły się do górnej krawędzi kanału i teraz podążają w kierunku wyznaczonym przez czerwoną linię. Coraz niższe szczyty poszczególnych fal wzrostowych potwierdzają tylko, że mamy do czynienia z całkowitą dominacją obozu niedźwiedzi. Dopóki prawidłowość ta nie zostanie zachwiana, to trudno tutaj myśleć o odwróceniu niekorzystnej tendencji. Na korzyść byków można zaliczyć coraz wyższe powstawanie dołków dla poszczególnych fal, co jest dobrze widoczne na interwale dziennym. Tym samym od października ub. r. kształtuje tu się formacja na wzór trójkąta symetrycznego. Formacja ta najczęściej zapowiada kontynuację wcześniejszego trendu, ale zdarzają się też przypadki, gdy po jej wystąpieniu dochodzi do odwrócenia tendencji. W związku z tym najbliższe tygodnie powinny dać nam odpowiedź, czy będziemy mieć tu do czynienia z próbą poderwania notowań i ruchu w kierunku północnym, czy też podaż w dalszym ciągu spychać będzie wycenę, na coraz niższe poziomy. O wzrostach można zacząć myśleć dopiero po wybiciu górą z trójkąta i przebiciu najbliższego oporu na 25.5 zł. To umożliwi kontynuację zwyżki do następnej strefy podażowej na 28.5 zł. Po potencjalnym przełamaniu dołem trójkąta, pierwsze wsparcie lokalne jest na 21 zł, a tuż pod nim przy 20 zł przebiega długoterminowa strefa obronna. Kolejne wsparcie jest natomiast na 17 zł.

 

Grupa Azoty – analiza wykresu, interwał dzienny

Grupa Azoty – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Grupa Azoty – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Grupa Azoty – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie