Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Asseco SEE z nowym maksimum

Skomentuj artykuł
© Mustafa - stock.adobe.com

Nowy rok zaczynamy od analizy spółek w trendach wzrostowych. Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy 5 dużych spółek z polskiego parkietu, w zestawieniu znalazły się spółki: Mirbud, Asseco SEE, Vercom, Lubawa, Monnari.

Lubawa

Notowania Lubawy mają za sobą udany początek roku. Kurs właśnie dotarł do ważnej strefy oporu, czyli okolic 2,84 zł. Opór stanowi tu także średnia MA200, która mimo tego iż porusza się poziomo (co daje mniejszą istotność tego elementu technicznego), to niejednokrotnie wstrzymała zapędy byków w ostatnim czasie. Dopiero gdyby doszło do przebicia ważnej strefy oporu kurs miałby szanse ruszyć na poziom okolic 3,43 zł. Następne opory ulokowane są w okolicach 4,27 zł – 4,49 zł. Nie jest pewnym, czy popytowi uda się przebicie, bowiem w 2022 roku kurs niejednokrotnie miał problemy z tą strefą, w której kurs znajduje się obecnie. Istotne wsparcie przebiega natomiast w okolicach 2 zł.

 

Lubawa – analiza wykresu, interwał dzienny

Lubawa – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie