Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki z sektora e-commerce pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: media.oponeo.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży e-commerce w tym: SFD, Answear, Allegro i Oponeo.pl.

SFD

Sytuacja w horyzoncie długoterminowym komplikuje się na SFD z każdą kolejną świecą tygodniową. Mianowicie notowania zeszły w ostatnim czasie w rejony dolnej krawędzi trójkąta symetrycznego tj. 2.5 zł i obecnie trwa walka o utrzymanie się wewnątrz formacji. Jeśli na nadchodzących sesjach bykom nie uda się skutecznie wybronić tego poziomu i dojdzie do wybicia dołem z trójkąta to można oczekiwać kontynuacji przeceny do najbliższego wsparcia przy 2.15 zł. Dopiero trwałe zejście poniżej 2.15 zł może stanowić potwierdzenie prawdziwości wybitego wsparcia. Taki obrót spraw umożliwi ponadto niedźwiedziom rozwinięcie przeceny do następnego wsparcia przy 1.65 zł. Obraz spółki poprawi się nieznacznie w przypadku, gdy byki wyprowadzą z obecnego poziomu dłuższą falę wzrostową, tworząc przy okazji formację podwójnego dna przy 2.4 zł. Tym samym po fałszywym wybiciu z trójkąta, wycena powróci do formacji i pozwoli ponownie powalczyć o przebicie nad opór na 4.55 zł. Potencjalna następna strefa podażowa zlokalizowana jest przy 6 zł.

 

SFD – analiza wykresu, interwał dzienny

SFD – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

SFD – analiza wykresu, interwał tygodniowy

SFD – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie