Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – PCC Rokita z delikatnym akcentem popytowym

Skomentuj artykuł
© Andrei Merkulov - stock.adobe.com

Nowy rok zaczynamy od analizy spółek w trendach wzrostowych. Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy 5 dużych spółek z polskiego parkietu, w zestawieniu znalazły się spółki: PCC Rokita, Budimex, Benefit, Śnieżka, a także Pekabex.

PCC Rokita

Notowania PCC Rokita zakończyły rok ładnym price action. Na notowaniach pojawiła się świeca biała marubozu. Dodatkowo w ostatnim czasie obserwujemy wzmocniony wolumen, a kurs ulokował się na pierwszej sesji w roku powyżej oporu 95,50 zł. Tym samym rośnie szansa na domknięcie luki spadkowej, która pojawiła się między 22.08, a 23.08 na notowaniach spółki. Kurs aktualnie znajduje się poniżej średniej MA200, która przebiega aktualnie w okolicach 100,20 zł. Gdyby doszło do przebicia tej strefy i wspomnianej luki, to kupujący mogliby spoglądać w kierunku 114,20 zł, a dalsze przebicie świadczyłoby o wzmożonej sile popytu i możliwym marszu byków w kierunku ATH. Do tego jednak wciąż daleko. RSI wskazuje strefę wykupienia (aktualnie 77,02 pkt.). W negatywnym scenariuszu mocniejsze wsparcie znajduje się dopiero w okolicach strefy 81,10 zł.

 

PCC Rokita – analiza wykresu, interwał dzienny

PCC Rokita – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie