Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Spółki z NYSE z szansą dalszych wzrostów

Skomentuj artykuł
Źródło: www.caterpillar.com

Analityk techniczny SII Janusz Grabowski podjął się analizy 5 wykresów spółek notowanych na indeksie Amerykańskim NYSE. Główne indeksy amerykańskie mają bowiem szansę do przebicia maksimów i tym samym wytyczenia nowych poziomów ATH. Jak w tym scenariuszu przedstawiają się notowania: Disney, Pinterest, Caterpillar, Coca Cola, a także McDonalds?

Disney – NYSE

Bardzo ciekawie przedstawiają się notowania spółki Disney, mimo iż kurs znajduje się w sekwencji spadkowej od 2021 roku. Kurs mocno skorygował, a to co istotne to fakt, że notowania zbliżają się do jednej z linii trendu wzrostowego, która wspiera kurs od 1968 roku. Warto zauważyć, że jest to tylko jedna z linii jakie jesteśmy w stanie wyrysować techniką wachlarza, jednak obrazuje zarówno trend, jak także istotność miejsca, w którym znajduje się aktualnie kurs. O ile nie widzimy jeszcze odwrócenia trendu, o tyle sekwencja w ostatnim czasie jest boczna. Średnia MA50 dąży do przecięcia średniej MA200 od dołu, co mogłoby zakończyć się przecięciem w formie tzw. „złotego krzyża”. Krótkoterminowego oporu należałoby się spodziewać w okolicach 93 $, zaś w przypadku jego przebicia kolejnymi istotnymi oporami mogą okazać się poziomy 99,20 $, a także 107,96 $. Wsparciami natomiast są poziomy 85,95 $, a także 79,30 $. Należy jednocześnie zwrócić uwagę na wolumen, który w ostatnim czasie wzrósł i staje się popytowy, natomiast dane fundamentalne publikowane przez Emitenta są pozytywnie przyjmowane przez rynek w ostatnich dwóch publikacjach. Możliwe, że niebawem rozpocznie się gra o odwrócenie trwającego trendu spadkowego. Widać to przede wszystkim po mocnym wyprzedaniu na oscylatorze MACD na interwale miesięcznym, gdzie także wsparcie stanowiła ostatnio średnia MA200. Negatywnym scenariuszem byłoby przebicie minimum dwuletniego w strefie 79 $, co mogłoby się zakończyć wzmocnieniem podaży i ruchem w kierunku długoterminowej linii trendu wzrostowego.

 

Disney – analiza wykresu, interwał dzienny

Disney – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Disney – analiza wykresu, interwał miesięczny

Disney – analiza wykresu, interwał miesięczny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie