Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Kogeneracja z mocnym atakiem popytu

Skomentuj artykuł
rparys - stockadobe.com

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy 5 dużych spółek z polskiego parkietu, w zestawieniu znalazły się spółki: Datawalk, Kogeneracja, Sanok, Spyrosoft, a także Toya.

Datawalk

Notowania spółki Datawalk znajdują się w długoterminowym trendzie spadkowym, a korekta cenowa jest bardzo nieprzyjemna dla akcjonariuszy. Niemniej w okolicach aktualnego wsparcia, czyli 30 zł widać zwiększony popyt na akcjach spółki. Kurs konsoliduje w krótkoterminowym trendzie bocznym między wspomnianym wsparciem 30,50 zł, a 36,30 zł. Gdyby doszło do przebicia konsolidacji górą byki miałyby szansę do wyjścia z kontrą. Wówczas krótkoterminowymi oporami mogą okazać się poziomy 42,55 zł (opór wynika między innymi z poziomów z 2019 roku, nie widocznych na wykresie cenowym), a także dołka z października bieżącego roku, który przypada na 46,20 zł. Gdyby jednak doszło do przebicia dołem wówczas podaż mogłaby dalej się rozpędzać. Na tą chwilę widzimy jednak mocno zwiększone słupki wolumenowe, co może świadczyć o chęci odwrócenia. Niemniej trendem bazowym wciąż jest trend spadkowy.

 

Datawalk – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie