Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – KGHM walczy o wybicie nad linię trendu spadkowego

Skomentuj artykuł
Źródło: media.kghm.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży wydobywczej, w tym JSW, KGHM, LW Bogdanka oraz Greenx Metals.

JSW

Po zdecydowanym pokonaniu oporu na 29 zł w styczniu 2021 r., walor ten przeszedł w ruch horyzontalny. Trzy kolejne próby wyrwania się do wyższych rejonów cenowych kończyły się powrotem do wsparcia na 33 zł. Powstała na wykresie tygodniowym formacja RGR nie zmaterializowała się na razie do końca, gdyż podaż nie przebiła się poniżej linii szyi. Byki po raz kolejny skutecznie wybroniły poziom 33 zł i wyprowadziły falę wzrostową, która zatrzymała się na 50% zniesieniu Fibo oraz w pobliżu niebieskiej średniej MA100. Przecena z końca poprzedniego miesiąca spowodowała pogorszenie sytuacji w średnim terminie. Doszło podczas niej do przełamania zielonej linii trendu wzrostowego, widocznego na interwale dziennym, a wszystko odbyło się na zdecydowanie podwyższonych obrotach. Atak podaży był na tyle gwałtowny, iż utworzył na wykresie lukę bessy, która cały czas czeka na domknięcie. Ostatnie sesje przyniosły cofnięcie wyceny do wsparcia na 42 zł, gdzie powinny rozstrzygnąć się losy na nadchodzące tygodnie. Jeśli popyt wybroni tę strefę i wyprowadzi falę wzrostową to możliwe będzie domknięcie luki na 47 zł i podjęcie próby wybicia ponad opór na 48 zł. Ewentualna kolejna strefa podażowa jest na 55 zł. Natomiast w przypadku zejścia pod 42 zł następna strefa obronna przebiega na 37.5 zł, a pod nią na 33 zł zlokalizowana jest następna.

 

JSW – analiza wykresu, interwał dzienny

JSW – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

JSW – analiza wykresu, interwał tygodniowy

JSW – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie