Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki spożywcze pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: www.ambra.com.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży spożywczej, w tym Ambra, Wawel, Makarony Polskie SA oraz Pamapol.

Ambra

Skuteczna obrona wsparcia przy 7 zł z pierwszej połowy 2016 r. dała solidną bazę do powstania panującej w długim terminie tendencji zwyżkującej. Przewaga strony popytowej jest bezsprzeczna, co doskonale potwierdza fakt ustanowienia nowego ATH przy 31.6 zł w październiku br. Kolejne tygodnie przyniosły ruch korekcyjny, który jednak na razie nie zagraża głównemu trendowi. Przecena wyhamowała bowiem w rejonach średniej MA200 z interwału dziennego, a także przy pierwszym wsparciu na 27 zł. Aktualnie byki próbują utworzyć falę wzrostową, mogącą ponownie wynieść wycenę do jedynego oporu przy 31.5 zł. Jego ewentualne pokonanie umożliwi dalszą zwyżkę i poprawienie historycznych szczytów. Pozytywny sentyment zagrożony będzie dopiero po utracie wsparcia przy 27 zł. Zejście poniżej tego poziomu należy traktować jako ostrzeżenie przed możliwością rozwinięcia spadków do następnej strefy obronnej na 23 zł. W okolicach tego wsparcia przebiega też zielona linia trendu wzrostowego, co dodatkowo wzmacnia jej znaczenie i sugeruje, iż nie łatwo będzie podaży zepchnąć notowania poniżej 23 zł.

 

Ambra – analiza wykresu, interwał dzienny

Ambra – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Ambra – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Ambra – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie