Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Arctic Paper na nowych maksimach

Skomentuj artykuł
© Phonlamaiphoto - stock.adobe.com

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy 5 spółek z polskiego parkietu, w zestawieniu znalazły się spółki: Arctic Paper, Cloud, Vercom, Selena FM, a także Sygnity. 

Vercom

Notowania Vercom właśnie przebiły górą trend boczny, w którym znalazły się po długim trendzie wzrostowym, rozpoczętym w okolicach września 2022. Kurs przebił górne ograniczenie wspomnianego, krótkoterminowego trendu bocznego i obecnie wyrysował nowe maksimum. Warto jednocześnie zauważyć, że przed wybiciem i na wybiciu pojawił się mocno zwiększony wolumen. Tym samym widocznie akcjonariusze uznali, że czas akumulować akcje przed dalszymi wzrostami. Na tą chwilę istotniejszym wsparciem są okolice 72,40 zł, zaś niżej wsparcie znajduje się w okolicach 62 zł. Cofnięcie poniżej 72,40 zł byłoby negatywne z perspektywy technicznej. Aktualnie natomiast szansa kontynuacji ruchu wzrostowego jest bazowym scenariuszem. Zwrócić uwagę należy jedynie na oscylator RSI, który zaczął wskazywać wysoki poziom. Aktualnie 76,15 pkt. Świadczy to o wykupieniu, jednak w mocnych trendach wzrostowych popartych wolumenem, RSI często utrzymuje się powyżej 70 pkt.

 

Vercom – analiza wykresu, interwał dzienny

Vercom – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie