Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Spółki z sektora usług komunalnych podczas wzrostów

Skomentuj artykuł
Źródło: news.pplweb.com

Analityk techniczny SII Janusz Grabowski podjął się analizy 5 wykresów spółek notowanych na indeksach Amerykańskich tj. NYSE i NASDAQ z sektora usług komunalnych. W zestawieniu wzięły udział spółki: PPL Corporation, Constellation Energy Corporation, NRG Energy Inc., Energy Corporation, a także The Southern Company.

PPL Corporation – NYSE

W długoterminowym trendzie bocznym znajdują się notowania spółki PPL Corporation. Warto jednak zwrócić uwagę, że aktualnie notowania znajdują się mniej więcej w środku wspomnianego trendu. Dodatkowo kurs właśnie ulokował się ponad średnią MA200, a od okolic października na taśmie wolumenu obserwujemy wzmożony popyt. Wynika to między innymi z opublikowanych niedawno wyników finansowych spółki, które były lekko lepsze od konsensusu, a zysk na akcję wypadł lepiej niż w analogicznym okresie rok temu, gdzie w analogicznym okresie rok temu kurs dotarł do oporu 30,88 $, czyli praktycznie do oporu ATH. Na tą chwilę możliwa jest dalsza zwyżka cenowa, a oporami są obecnie poziomy 27 $, a także 28 $. W krótkim terminie możliwa jest także lokalna korekta, bowiem oscylatory zaczynają wskazywać na strefę wykupienia. Wsparciem natomiast są okolice wspomnianej średniej MA200, a także 25,87 $. Gdyby doszło do przebicia tego poziomu, to kolejnym wsparciem może okazać się 25,29 $.

 

PPL Corporation, – analiza wykresu, interwał dzienny

PPL Corporation, – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie