Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Kruk z szansą kontynuacji trendu

Skomentuj artykuł
© Jirapong - stock.adobe.com

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy 5 spółek z polskiego parkietu, w zestawieniu znalazły się spółki: Kruk, Mirbud, Pepco, Śnieżka, a także XTB.

Kruk

Bardzo ciekawie wyglądają notowania spółki Kruk, które w ostatnim czasie cofnęły do wsparcia średniej EMA50. Poziom ten zbiegł się także z ostatnim lokalnym szczytem, tj. 441 zł. Warto zwrócić uwagę, że podczas trendu wzrostowego kontakt z tą średnią kończył się zazwyczaj falą wzrostową. Jednocześnie zbiega się to niejednokrotnie z przecięciami sygnalnymi na oscylatorze MACD. Możliwe, że i tym razem dojdzie do ataku popytu, zgodnie z aktualnym ułożeniem oscylatora MACD. Wówczas oporem dla wzrostów może okazać się poziom 479,80 zł. W przypadku jego przebicia otworzyłaby się droga do psychologicznego oporu 500 zł. Na tą chwilę jest to realny scenariusz przy uwzględnieniu długoterminowego trendu głównego. Natomiast w przypadku cofnięcia wsparciem są okolice wspomnianych 441 zł. Dalsze przebicie dołem byłoby niekorzystne i mogłoby rozpędzić podaż.

 

Kruk – analiza wykresu, interwał dzienny

Kruk – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie