Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki paliwowe pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: www.orlen.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży paliwowej, w tym Serinus, ORLEN, Unimot oraz MOL.

Serinus Energy

Serinus do debiutu w połowie 2013 r. jest w tendencji spadkowej. Po drodze doszło do jednej próby zmiany tego stanu rzeczy w lutym 2021 r. Mimo dynamicznego odbicia od ATL w rejonach 2 zł, podaż zasypała kupujących, którym nie udało się trwale utrzymać wyceny powyżej oporu na 12 zł. Od tego zdarzenia przecena spycha kurs na coraz niższe poziomy cenowe, łamiąc po drodze kolejne wsparcia. W długim horyzoncie czasowym wszystko przemawia za kontynuacją spadków do historycznych minimów przy 2 zł. Dopiero na tej ostatniej strefie obronnej można oczekiwać pojawienia się jakiegoś popytu mogącego doprowadzić do większego odbicia. Wskaźnik RSI dla interwału dziennego pokazuje silne wyprzedanie już od przełamania wsparcia przy 3.3 zł, jednak może on pozostawać w takim stanie przez dłuższy czas. W związku z tym nie należy obecnie podejmować decyzji inwestycyjnych jedynie w oparciu o jego wskazania. Jeśli jednak okażą się prawdziwe to okoliczności poprawią się nieznacznie dopiero po wyjściu powyżej pierwszego oporu przy 3.3 zł. Natomiast o długoterminowej zmianie sentymentu można będzie zacząć myśleć dopiero po wybiciu powyżej strefy podażowej przy 4.3 zł, co umożliwi atak na górną krawędź kanału zniżkującego.

 

Serinus Energy – analiza wykresu, interwał dzienny

Serinus Energy – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Serinus Energy – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Serinus Energy – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie