Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Spółki z WIG20 z najmocniejszą sesją w roku

Skomentuj artykuł
Źródło: pl.media.mbank.pl

Notowania spółek z WIG20 mają za sobą najlepszą sesję tego roku. Sprawdźmy zatem na akcjach spółek były największe obroty, a także czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie z perspektywy technicznej. W zestawieniu Janusza Grabowskiego, analityka technicznego SII wzięły udział spółki: PKO BP, Mbank, Santander, Alior Bank, a także PZU.

Alior Bank

Kurs Alior banku porusza się w mocnym trendzie wzrostowym. Kurs wybił z impetem maksimum z 2021 roku i aktualnie ulokował się powyżej 70 zł. Kolejnego oporu należałoby się spodziewać w okolicach 73,96 zł, a przy wybiciu górą kolejnego oporu należałoby się spodziewać na poziomie 77,68 zł. Wsparciem są okolice 67,84 zł. Warto jednocześnie wspomnieć, że wolumen popytowy w ostatnim czasie był bardzo wysoki. Mocne wzrosty to także szansa do realizacji zysków dla dużych graczy. Oscylator RSI wskazuje wykupienie, aktualnie jego odczyt to 78,55 pkt. Z uwagi na panujący trend, perspektywa dalszych wzrostów jest bazowym scenariuszem, jednak należy przyjąć, że po tak mocnych wzrostach możliwa jest lokalna korekta lub konsolidacja.

 

Alior Bank – analiza wykresu, interwał dzienny

Alior Bank – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie