Chat with us, powered by LiveChat

Revolut mocniej wchodzi w trading. Inwestycje Pro ruszyły

Skomentuj artykuł
© FellowNeko - stock.adobe.com

Platforma Revolut rozszerzyła możliwości związane z tradingiem. Inwestorzy mogą liczyć m.in. na obniżoną prowizję i nowe narzędzia analityczne.

 

Inwestowanie za pośrednictwem rachunku na platformie Revolut nie jest już nowością. Na uwagę zasługuje jednak rozwój fintechu w tym zakresie. Od 6 listopada dostępny jest pakiet Inwestycje Pro (anglojęzyczna nazwa to Trading Pro), który stanowi uzupełnienie dotychczasowej oferty. Jej wprowadzenie następuje po październikowej aktualizacji do Revolut 10, co było największym w historii fintechu odświeżeniem platformy.

 

– Trading Pro jest dostosowany do specyficznych potrzeb zaawansowanych traderów, oferując im zestaw narzędzi zaprojektowanych w celu zwiększenia ich możliwości działania. Widzimy rosnącą bazę klientów o wyższych wartościach portfela, którzy korzystają z Revolut w przypadku większych transakcji, co wymaga głębszej analizy portfela i narzędzi komputerowych. Trading Pro jest po to, aby rozwiązać te problemy. Kontynuujemy prace nad otwarciem świata budowania majątku i tradingu dla szerszego grona klientów, a następne na naszej liście są usługi robodoradcy, fundusze inwestycyjne i obligacje – powiedział cytowany w komunikacie fintechu Rolandas Juteika, odpowiadający za obszar inwestycyjny w Revolut na rynkach UE.

 

Oto co wchodzi w zakres pakietu Inwestycje Pro w Revolut:

 

  • obniżona prowizja za obrót akcjami: 0,12% zamiast 0,25%
  • brak opłaty minimalnej za zlecenie (standardowo 4 zł);
  • limit zlecenia podwyższony do 1 500 000 USD przy obrocie akcjami amerykańskimi i 1 500 000 EUR przy obrocie akcjami europejskimi i ETF-ami (maks. 50 000 akcji);
  • zaawansowane narzędzia analityczne;
  • terminal inwestycyjny
  • dedykowana obsługa klienta;

 

Wspomniany terminal inwestycyjny to strona dostępna pod adresem https://trade.revolut.com. Terminal działa w oparciu o wykresy TradingView oraz zasilany jest w dane rynkowe dostarczane przez Refinitiv i Polygon.io.

 

– Terminal inwestycyjny udostępnia dobrze znane funkcje, które masz już w swojej aplikacji, połączone z łatwiejszymi w obsłudze elementami dostępnymi na większym ekranie i obszarami roboczymi, które możesz dostosowywać do swoich potrzeb. Aby uzyskać dostęp do terminalu, będziesz potrzebować konta transakcyjnego i subskrypcji pakietu Inwestycje Pro. Terminal inwestycyjny obsługuje obrót akcjami, funduszami ETF i kryptowalutami – informuje Revolut.

 

Sama usługa Inwestycje Pro jest płatna i kosztuje 15 euro miesięcznie (pierwszy miesiąc gratis). Z opłaty tej zwolnieni są użytkownicy pakietu Ultra, a więc najwyższego z dostępnych planów w ofercie Revoluta. Pakiet ten kosztuje 210 zł miesięcznie, o wiele więcej od niższych, ale również płatnych pakietów Metal (49,99 zł), Premium (29,99 zł) i Plus (14,99 zł). Podstawowe korzystanie z Revoluta w pakiecie Standard wciąż jest bezpłatne.

 

W każdym z tych planów obowiązuje także inny miesięczny limit bezpłatnych transakcji: 1 w Standard, 3 w Plus, 5 w Premium oraz 10 w Metal i Ultra. Warto też pamiętać, że Revolut pobiera także miesięczną opłatę w wysokości 0,12% wartość aktywów przechowywanych przez brokera zewnętrznego (we wszystkich planach, bez żadnej kwoty wolnej od tej opłaty, co zdarza się w wielu domach maklerskich).

 

Dodatkowo, użytkownicy Revoluta mogą od teraz dłużej handlować akcjami amerykańskimi. Czas handlu zostanie wydłużony ze standardowych 6,5 godzin (czas trwania sesji na Wall Street) do 16 godzin. Handel amerykańskimi akcjami będzie możliwy od 10 przed południem do 2 w nocy czasu polskiego. Możliwość dotyczy tylko akcji całkowitych (bez ułamkowych) dotyczy jedynie zleceń z limitem ceny.

 

Revolut oferuje obecnie dostęp do ponad 2200 akcji z USA, 70 akcji z UE i 150 europejskich ETF-ów. Inwestując w akcje amerykańskie, klienci fintechu mogą korzystać z formularza W-8BEN i obniżać podatek od dywidend wypłacanych przez spółki z USA.

 

Uwaga: w przeciwieństwie do polskich domów maklerskich, Revolut nie wysyła inwestorom formularza PIT-8C, dzięki któremu można łatwo rozliczyć się z fiskusem. Inwestowanie za pośrednictwem Revoluta wymaga samodzielnego rozliczenia, na bazie danych widniejących na platformie. W tym roku Revolut zaproponował klientom ułatwienie w rozliczaniu podatków z zysków z kryptowalut, nawiązując współpracę z platformą Koinly. Usługa ta jest jednak odpłatna, podobnie jak działanie niezależnych platform wspomagających rozliczenia podatkowe klientów zagranicznych firm inwestycyjnych.

 

Autor artykułu

 

Michał Żuławiński, redaktor SII Michał Żuławiński, redaktor SII

W latach 2012-2021 związany z redakcją Bankier.pl, w której odpowiadał za obszar Rynki. Od 2022 r. redaktor w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych. Autor licznych artykułów i analiz dotyczących głównie rynków finansowych, gospodarki oraz działalności banków centralnych. Laureat nagrody specjalnej NBP w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych im. Władysława Grabskiego.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie