Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki chemiczne pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: grupaazoty.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży chemicznej, w tym Police SA, Zakłady Azotowe Puławy, Grupa Azoty SA oraz PCC Rokita.

Police SA

Sytuacja spółki w kontekście długoterminowym jest obecnie niezwykle emocjonująca. Wszystko to za sprawą dojścia do górnej krawędzi kanału spadkowego, w jakim przemieszczają się notowania od ponad dekady. W czerwcu br. doszło nawet do wybicia górą, jednak najbliższa strefa podażowa w rejonach 14.5 zł zatrzymała ten atak i wycena wróciła ponownie do kanału. W nieco krótszej perspektywie czasowej, od lutego ub. r., widać mozolną wspinaczkę w górę, sugerującą nieznaczną przewagę byków. Argumentami przemawiającymi za tym są coraz wyższe dołki i szczyty na poszczególnych punktach zwrotnych z wykresu dziennego. Główna strefa oporu cały czas przebiega w okolicach 14.5 zł i dopiero po jej pokonaniu można będzie mówić o częściowym przejęciu kontroli nad rynkiem przez popyt. Takie zdarzenie umożliwi też kontynuację zwyżki do następnej strefy podażowej przy 20 zł. Natomiast przebicie zielonej linii trendu z interwału dziennego będzie sygnałem ostrzegawczym przed powrotem do długoterminowego nurtu spadkowego. W takiej sytuacji kolejne wsparcia przebiegają na 10 zł oraz 6.8 zł.

 

Police SA – analiza wykresu, interwał dzienny

Police SA – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Police SA – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Police SA – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie