Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Centene Corporation z szansą wejścia w trend wzrostowy

Skomentuj artykuł
© Smolaw11 - stock.adobe.com

Analityk techniczny SII Janusz Grabowski podjął się analizy 5 wykresów spółek notowanych na indeksach zagranicznych tj. NYSE oraz NASDAQ. W zestawieniu wzięły udział spółki: Intuitive Surgical Inc., Centene Corporation, Linde plc, AbbVie Inc., a także ConocoPhillips.

ConocoPhillips – NYSE

Kurs spółki Conoco Philips znajduje się w krótkoterminowym trendzie wzrostowym. Aktualnie odbyło się testowanie wsparcia 119,13 $, na którym wyrysowała się formacja gwiazdy porannej. Wygląda zatem na to, że można spodziewać się kontry byków, jednak krótkoterminowym oporem jest ostatni lokalny szczyt czyli 126 $. Gdyby jednak doszło do cofnięcia poniżej okolice wsparcia 119,13 $, wówczas kolejnego należałoby się spodziewać na poziomie 116,98 $, zaś niżej w okolicach średniej EMA 100 przypadającej na poziom 112,77 $. W ostatnim czasie obserwujemy także zwiększony wolumen podażowy na notowaniach spółki, a reakcje spadkowe są silne. Wraz z opublikowanymi ostatnio słabszymi wynikami finansowymi może obniżać to aktualne siły popytu.

 

ConocoPhillips – analiza wykresu, interwał dzienny

ConocoPhillips – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie