Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – Wykresy spółek wydobywczych pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: media.kghm.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży wydobywczej, w tym KGHM, LW Bogdanka, JSW oraz Greenx Metals.

KGHM Polska Miedź

Z perspektywy długoterminowej notowania cały czas poruszają się wewnątrz formacji przypominającej trójkąt symetryczny. Szczyty poszczególnych fal wzrostowych dochodzą na coraz niższe poziomy, a dołki powstają coraz wyżej. Dopiero wybicie z tego układu pozwoli wskazać kierunek na kolejne tygodnie. Jak można zauważyć na interwale tygodniowym, w ostatnich miesiącach wycena fluktuuje w okolicach wsparcia przy 114 zł. Poziom ten pokrywa się także z 61.8% zniesienia Fibonacciego dla fali wzrostowej trwającej od marca 2020 r. do maja 2021 r. W obecnej sytuacji trudno więc wskazać stronę dominującą na rynku. Dobrze widać to na wykresie dziennym, gdzie od marca br. obowiązuje konsolidacja w przedziale 105-125 zł. Wybicia powyżej najbliższego oporu na 125 zł umożliwi podejście pod górną bandę trójkąta, która krzyżuje się teraz z długoterminową strefą podażową przy 130 zł. Potencjalne pokonanie tej strefy otworzy drogę do następnego oporu na 160 zł. Natomiast cofnięcie pod 114 zł może być przygrywką przed przejęciem kontroli przez obóz niedźwiedzi. Potwierdzeniem takiego stanu rzeczy będzie zejście poniżej wsparcia na 105 zł, pokrywającego się z dolnym ramieniem trójkąta. W tym wariancie następna strefa obronna zlokalizowana jest na 97 zł.

 

KGHM Polska Miedź – analiza wykresu, interwał dzienny

KGHM Polska Miedź – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

KGHM Polska Miedź – analiza wykresu, interwał tygodniowy

KGHM Polska Miedź – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie