Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki spożywcze pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: www.ambra.com.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży spożywczej, w tym Wawel, Krynica Vitamin SA, Ambra oraz Pamapol.

Wawel

Już po debiucie spółka obrała kurs na północ wspinając się na coraz wyższe poziomy cenowe. Kulminacją było osiągnięcie ATH na 1460 zł w lutym 2014 r. Następnie można było zaobserwować ruch horyzontalny, który po utracie wsparcia przy 800 zł w kwietniu 2019 r. przekształcił się w tendencję zniżkową. Poszukiwanie dołka tego ruchu trwało do października ub. r. do 401 zł. Formacja podwójnego dna jaka wtedy powstała okazała się być doskonałą bazą do utworzenia odbicia. Po przełamaniu czerwonej linii trendu spadkowego z interwału tygodniowego fala wzrostowa nabrała jeszcze większego rozpędu i dynamiki. W ostatnich tygodniach doszło też do przełamania strefy podażowej przy 650 zł, czym byki potwierdziły swoją dominację na rynku. Wszystkie znaki sugerują, iż aktualnie wycena zmierza do najbliższego oporu w rejonach 800 zł. Gdyby udało się go pokonać to następny zlokalizowany jest na 950 zł.
Pozytywny sentyment może się zepsuć dopiero po przełamaniu wsparcia przy 650 zł. Takie zachowanie będzie oznaczało bowiem zakończenie średnioterminowego trendu wzrostowego, zapoczątkowanego w marcu br. Ewentualne kolejne strefy obronne są na 600 zł i 520 zł.

 

Wawel – analiza wykresu, interwał dzienny

Wawel – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Wawel – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Wawel – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie