Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki energetyczne pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: media.tauron.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży energetycznej, w tym Tauron, ZEPAK, PGE oraz Enea.

Tauron Polska Energia

Perspektywy długoterminowe na tym walorze zaczynają wyglądać coraz lepiej. Niemalże od debiutu notowania weszły w tendencję zniżkującą, a kolejne szczyty powstawały coraz niżej. Sytuacja diametralnie zmieniła się w połowie lipca br., kiedy doszło do przełamania czerwonej linii trendu spadkowego. Jak widać na interwale tygodniowym popyt nadal nie odpuszcza i doprowadził do wybicia powyżej dwóch stref podażowych, czym uwiarygodnił możliwość zmiany długoterminowego sentymentu. Poziom wskaźnika RSI wskazuje już, że wzrosty mogą się kończyć i do głosu dojdą niedźwiedzie. Prawdopodobny staje się więc scenariusz z cofnięciem do najbliższego wsparcia przy 4 zł, celem schłodzenia oscylatorów, a następnie kolejna próba wyprowadzenia kursu w wyższe rejony. W przypadku kontynuacji wzrostów pierwszych trudności można oczekiwać przy oporze na 5 zł. Gdyby udało się przebić powyżej 5 zł to następny opór jest na 5.75 zł. Potencjalne spadki można będzie rozpatrywać jako naturalną korektę jeśli nie zejdą niżej niż 3.8 zł, gdzie zlokalizowane jest drugie wsparcie. Przełamanie 3.8 zł i dalszy ruch w dół może natomiast oznaczać powrót do spadków.

 

Tauron Polska Energia – analiza wykresu, interwał dzienny

Tauron Polska Energia – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Tauron Polska Energia – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Tauron Polska Energia – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie