Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – XTB z szansą zakończenia trendu

Skomentuj artykuł
© Iamchamp - stock.adobe.com

Analityk Techniczny SII Janusz Grabowski przygotował zestawienie ciekawych spółek notowanych na GPW. W zestawieniu znalazły się spółki: XTB, KGHM, Molecure, Tauron oraz Amica.

XTB

Notowania spółki XTB mają za sobą ciężkie sesje. W poniedziałek kurs spółki po publikacji wynikowej wybiłem dołem wsparcie 37,36 zł, po czym wyprzedaż trwała aż do wsparcia w okolicach 32,60 zł. W tej strefie pojawił się popyt. Warto jednocześnie wspomnieć, że są to okolice średniej MA200 (aktualnie 31,90 zł), która stanowi wsparcie dla długiego terminu. Na tą chwilę wydaje się, że układ może być spadkowy, tym bardziej z uwagi na wysokie słupki wolumenu podażowego, które pojawiły się w poniedziałek i wtorek w tym tygodniu. Krótkoterminowo możemy natomiast spodziewać się kontry popytu, bowiem oscylator RSI otarł się o dolną krawędź swojego kanału i aktualnie wskazuje 31,05 pkt., co stanowi poziom wyprzedania. W przypadku przebicia strefy 32,60 zł moglibyśmy spodziewać się ruchu spadkowego w kierunku 30,80 zł, a niżej wsparcie to okolice 27,40 zł. Zdaje się że trwający od lutego 2022 trend wzrostowy, może być zakończony. Gdyby jednak kontra byków byłaby na tyle silna, że dojdzie do mocniejszych wzrostów to oporu należałoby spodziewać się w okolicach 37,36 zł, a wyżej 38,76 zł.

 

XTB – analiza wykresu, interwał dzienny

XTB – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie