Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – CDR walczy o utrzymanie powyżej kluczowego wsparcia

Skomentuj artykuł
Źródło: www.thewitcher.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży gamingowej, w tym Playway, 11 bit studios, CD Projekt oraz CI Games.

Playway

Od dołka przy 233.5 zł z października ub.r. kurs wszedł w tendencję zwyżkową, która zakończyła niemalże dwuletni trend spadkowy. Sytuacja zepsuła się nieco w kwietniu br., kiedy po przełamaniu zielonej linii trendu, notowania przeszły w ruch horyzontalny w przedziale 375-445 zł. Kilka sesji temu doszło do ataku na opór kanału konsolidacji przy 445 zł, jednak próba ta została na razie zgaszona przez podaż. Korekta spadkowa zatrzymała się w okolicy średniej MA50, niemalże na środku kanału konsolidacji. W związku z tym aktualnie trudno jest wskazać stronę dominującą na rynku. Ze względu na utrzymywanie wyceny powyżej MA200, niewielką przewagę posiadają byki. Jednak, dopiero wybicie z „boczniaka” pomoże określić scenariusz na kolejne tygodnie. Jeśli byki poderwą się jeszcze raz do ataku i sforsują opór na 445 zł, to otworzą sobie drogę w kierunku kolejnej następnej strefy podażowej na 475 zł. W przypadku rozwinięcia bieżącej fali spadkowej i przełamania MA200 oraz wsparcia przy 375 zł możliwe będzie pogłębienie przeceny do 350 zł lub nawet 300 zł, celem domknięcia luki hosssy z początku br.

 

Playway – analiza wykresu, interwał dzienny

Playway – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Playway – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Playway – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie