Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Wawel kontynuuje silny, średnioterminowy trend wzrostowy

Skomentuj artykuł
© Africa Studio - stock.adobe.com

Analityk techniczny SII Tomasz Skolimowski przygotował zestawienie ciekawych spółek notowanych na GPW. W zestawieniu znalazły się spółki: Intercars, ML System, Wielton, Amica, Wawel.

Intercars

Walor jest w długoterminowym trendzie wzrostowym od dołka z marca 2009 r. Dodatkowo po dołku z marca 2020 r. tendencja zwyżkowa jeszcze przyspieszyła. Konsolidacje po przebijanych oporach służą bykom do zbierania sił do kolejnych rajdów w górę. Ubiegły miesiąc przyniósł ustanowienie nowego ATH na 650 zł, po czym nastąpił ruch korekcyjny. Obecnie obserwujemy drugie podejście pod jedyny opór na 650 zł, którego przebicie otworzy drogę do nowych szczytów. Gdyby natomiast podaż mocniej zaatakowała to może dojść do przeceny w rejony najbliższego wsparcia na 580 zł. Taki ruch powinien być interpretowany jako naturalna korekta. Dopiero zejście pod 580 zł zapali lampkę ostrzegawczą przed potencjalnymi większymi spadkami. Ewentualne następne wsparcie jest przy 500 zł, gdzie biegną też zielona linia trendu oraz średnia MA200.

 

Intercars – analiza wykresu, interwał dzienny

Intercars – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie