Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki odzieżowe pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: corporate.ccc.eu

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży odzieżowej, w tym Monnari, LPP, CCC oraz Wittchen.

Monnari

Formacja podwójnego dna z października 2020 r., dała solidne podstawy do próby zmiany negatywnego sentymentu, panującego od 2015 r. W wyniku powstałego odbicia tendencja zniżkowa została przełamana. Po wyjściu ponad czerwoną linię z rozpędu przebity został także pierwszy opór na 3.5 zł, co dodatkowo potwierdziło prawdziwość wybicia. Do chwili obecnej notowania pewnie przemieszczają się powyżej zielonej linii trendu. Konsolidacje trwają natomiast zazwyczaj do momentu kontaktu z zieloną linią, po czym popyt wyciąga wycenę na kolejne piętro, powyżej oporu. Pierwsze trudności pojawiły się w rejonach 5.9 zł, gdzie doszło do wyhamowania i powstania fali korekcyjnej. Jednak na razie udało się obronić najbliższą strefę wsparcia w okolicach 5.1 zł oraz kolejny raz odbić od linii trendu. Tym samym byki ponownie stają przed szansą pokonania 5.9 zł oraz rozwinięcia zwyżki do głównej strefy podażowej zlokalizowanej na 6.4 zł. Natomiast przebicie poniżej 5.1 zł znacznie zepsuje obraz spółki, gdyż będzie oznaczać zakończenie obecnego trendu, a także otworzy podaży drogę w kierunku wsparcia przy 4.3 zł.

 

Monnari – analiza wykresu, interwał dzienny

Monnari – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Monnari – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Monnari – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie