Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – AbbVie z szansą na odbicie od dołka

Skomentuj artykuł
© YURIMA - stock.adobe.com

Analityk techniczny SII Janusz Grabowski podjął się analizy 5 wykresów spółek notowanych na NASDAQ i NYSE. W przeglądzie zamieszczono spółki: Chubb Limited, Northrop Grumman Corporation, AbbVie Inc., Tesla, a także Activision Blizzard Inc. 

Chubb Limited – NYSE

Notowania Chubb Limited znajdują się w średnioterminowym trendzie spadkowym. Kurs wygenerował w ostatnim czasie korektę płaską tego trendu, gdzie wsparciem okazały się okolice 183,26 $. Kurs ponownie ruszył w kierunku wyższych poziomów. Oporem dla wzrostów są okolice 199,32 $. W przypadku przebicia tej strefy górą oraz ulokowanej w okolicach 201,61 $ średniej MA200, kurs mógłby zmierzyć się z kolejnym poziomem oporu jaki przypada na poziom 206,53 $. Na tą chwilę jest to jednak wciąż odległy i niepewny scenariusz techniczny. Dlatego należy mieć na uwadze wsparcie w okolicach 191,28 $. Warto jednocześnie wspomnieć, że Emitent w ostatnim czasie opublikował dwa razy wyniki gorsze od konsensusu, tym samym w okolicach publikacji w grudniu 2022 roku pojawiły się wyższe słupki podażowego wolumenu. Podaż widać także w ostatnim czasie, szczególnie w maju 2023 roku. Sprzedający mogą być zatem sporym problem do realizacji wzrostów na akcjach spółki.

 

Chubb Limited – analiza wykresu, interwał dzienny

Chubb Limited – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Northrop Grumman Corporation - NYSE

W okolicach istotnej strefy oporu znajdują się notowania Northrop Grumman Corporation. Spółki notowanej na NYSE. Opór stanowią okolice 461,30 $. W przypadku przebicia tej strefy górą, kurs mógłby rozpocząć walkę o kolejny opór, który przypada na okolice 481,73 $. Warto jednocześnie wspomnieć, że kurs Emitenta znajduje się w trendzie bocznym od okolic stycznia 2023 roku. Wsparciem w dolnej strefie jest poziom okolic 429,64 $. Przebicie tych okolic dołem byłoby negatywne z perspektywy technicznej, a podaż mogłaby wówczas rozpędzić się w kierunku okolic 400 $. Wygląda jednak na to, że z uwagi chociażby na publikowane ostatnio lepsze wyniki od konsensu sytuacja na akcjach spółki mogłaby rozwinąć się pozytywnie.

 

Northrop Grumman Corporation – analiza wykresu, interwał dzienny

Northrop Grumman Corporation – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

AbbVie Inc. – NYSE

Od wsparcia okolic 133,16 $ zdają się odbijać notowania AbbVie Inc. notowanego na NYSE. Kurs znajduje się obecnie w trendzie bocznym, a mocniejsza strefa podażowa znajduje się w okolicach 153,57 $ oraz 164,77 $. Wygląda na to, że po ostatnim odbiciu, na zwiększonym wolumenie kupujący mogą próbować wyprowadzić kontrę na akcjach. Niemniej istotnym technicznie czynnikiem, który psuje pozytywny obraz jest luka spadkowa, która pojawiła się w okolicach ostatniej publikacji wynikowej. Jej domknięcie będzie wymagało sporego zaangażowania popytu. W przypadku negatywnym, jakim byłoby przebicie strefy wsparcia 133,16 $ podaż mogłaby rozpędzić spadki w kierunku kolejnego mocniejszego wsparcia, które przypada dopiero na 113,21 $.

 

AbbVie Inc. – analiza wykresu, interwał dzienny

AbbVie Inc. – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Tesla- NASDAQ

Notowania spółki Tesla dotarły do mocniejszego oporu jakim są okolice 260,58 $. Z uwagi na mocny wzrost, a także bardzo wysokie wskazania oscylatorów, gdzie RSI wskazuje prawie 86 pkt, a linie MACD zbliżają się do siebie w formie, która mogłaby przyspieszyć podaż, można byłoby się spodziewać lokalnej korekty na notowaniach Tesli. Strefa wsparcia znajduje się w okolicach 206,54 $ i nie powinno dojść do jej przebicia dołem jeśli sekwencja wzrostowa ma być kontynuowana. W przypadku przebicia górą okolic 260,58 $ otworzyłaby się droga w kierunku kolejnego mocniejszego oporu jakim są okolice 300 $. Warto także wspomnieć, że kurs znajduje się ponad średnią MA200, co może sugerować dalszą zwyżkę cenową, choć średnia ta jeszcze nie zwróciła się ku górze. Wciąż mamy do czynienia także ze zwiększonymi obrotami na kursie Emitenta. Wygląda na to, że kupujący od okolic początku roku 2023 zmienili sentyment do akcji spółki i chętniej akumulują akcje.

 

Tesla – analiza wykresu, interwał dzienny

Tesla – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Activision Blizzard Inc. – NASDAQ

Duża niepewność i niska zmienność panuje na notowaniach Activision Blizzard. Kurs utknął w trendzie bocznym, mimo publikacji wyników lepszych od konsensusu w ostatnim czasie. Wsparciem są okolice 75,68 $, a niżej okolice 71 $. Przebicie dołem tej strefy byłoby negatywne z perspektywy obrazu technicznego, co mogłoby rozpędzić podaż. Oporem dla wzrostów jest natomiast luka spadkowa, którą kupujący właśnie próbują domknąć, mimo że domykanie to odbywa się z mozołem. Oporem dla wzrostów jest poziom 87,34 $ i dopiero przy przebiciu górą tego poziomu można by było szukać zmiany trendu z bocznego na wzrostowy na notowaniach Activision Blizzard. Na tą chwilę to kontynuacja trendu bocznego jest bazowym scenariuszem.

 

Activision Blizzard Inc. – analiza wykresu, interwał dzienny

Activision Blizzard Inc. – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

 

© 2012-2022 Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zastrzega, iż wszystkie materiały dostępne w serwisie sii.org.pl są objęte ochroną prawa autorskiego. Kopiowanie, zwielokrotnianie, rozpowszechnianie i inne formy korzystania z materiałów umieszczonych w ww. serwisie wykraczające poza granice dozwolone prawem jest zabronione.

 

Treść powyższego materiału analitycznego jest wyłącznie subiektywną opinią autora i  nie stanowi „rekomendacji inwestycyjnej” w rozumieniu przepisów art. 3 ust. 1 pkt 35) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz.U.UE.L.2014.173.1 z dnia 2014.06.12) ani „informacji rekomendującej” w rozumieniu ww. przepisów, jak również nie stanowi jakiejkolwiek oferty instrumentów finansowych. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu.

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie