Chat with us, powered by LiveChat

Czy inwestowanie przy pomocy Analizy Technicznej musi być trudne?

Zapoznaj się z zapisem webinaru Pawła Szczepanika, który odbył się w środę, 21 czerwca o godzinie 12:00. Czy wymienione w artykule elementy są wystarczające, aby zawierać transakcje w sposób prosty i powtarzalny?

  • dwie średnie na wykresie
  • stop loss na zakresie
  • formacja lub setup.

 

Czy inwestowanie przy pomocy Analizy Technicznej musi być trudne?

 

Po 30 latach bycia na giełdzie – jedno jest pewne. Wygrywa prostota.

 

Jeśli nie potrafimy zapisać naszego podejścia na kartce papieru, to oznacza, że go nie mamy.

 

Etapy handlowania na akcjach to:

  • wybór listy spółek do obserwacji (jak to zrobić?)
  • nałożenie filtru trendowego (jakiego?)
  • zaczekanie na konkretną formację do zagrania (jaką)
  • otwarcie pozycji i ustawienie stop loss (dokładnie kiedy?)
  • zamknięcie pozycji z zyskiem (trailing stop loss lub target) lub stratą (stop loss).

 

Przy następnej spółce zacząć od początku. I nie trzeba mieć IQ na miarę Mensy, aby to zrobić.

 

W czasie webinaru omówimy także najlepszy i najskuteczniejszy setup w analizie technicznej.

Przeznaczymy również czas na bieżąca analizę rynku i przegląd wykresów. 

 

 

Webinar poprowadzi:

 

Paweł Szczepanik – dr nauk ekonomicznych, makler z uprawnieniami doradczymi, analityk techniczny. Obecnie prowadzi kursy z zakresu inwestowania w firmie Szkolenia z Inwestycji Giełdowych. Posiada blisko 25-lat praktyki rynkowej, w tym 18 lat pracy w renomowanym biurze maklerskim. W 1998 roku pracował nad przygotowaniem do wprowadzenia do obrotu kontraktów terminowych, co zaowocowało zawarciem pierwszej – w historii Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych – transakcji terminowej. Wielokrotny wykładowca podczas konferencji WallStreet oraz Profesjonalny Inwestor organizowanych przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Wykładowca podczas konferencji organizowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Prelegent wykładów organizowanych w ramach Akcjonariatu Obywatelskiego przy współpracy z Ministerstwem Skarbu Państwa oraz na konferencjach organizowanych przez wyższe uczelnie ekonomiczne na terenie całego kraju. Ekspert programów TVN24 Biznes i Świat.

 

 

 

 


Treść powyższego materiału analitycznego jest wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowi „rekomendacji inwestycyjnej” w rozumieniu przepisów art. 3 ust. 1 pkt 35) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz.U.UE.L.2014.173.1 z dnia 2014.06.12) ani „informacji rekomendującej” w rozumieniu ww. przepisów, jak również nie stanowi jakiejkolwiek oferty instrumentów finansowych. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie