Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki spożywcze pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: www.ambra.com.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży spożywczej, w tym Pamapol, Makarony Polskie SA, Ambra oraz Wawel.

Pamapol

W długim horyzoncie czasowym sięgającym czerwca 2008 r. spółka porusza się w trendzie horyzontalnym. W okresie tym mieliśmy do czynienia z dwiema próbami wybicia powyżej oporu na 8 zł, jednak zakończyły się one niepowodzeniami. Przez kilka lat wycena przemieszczała się także w rejonach historycznych minimów przy 0.8 zł.
Obecny trend wzrostowy został zapoczątkowany w marcu 2020 r. właśnie po odbiciu od wsparcia. W ruchu zwyżkowym przełamane zostały opory przy 1.8 zł i 3 zł, tworząc na tych poziomach strefy obronne. Podbitka doszła do głównego oporu na 8 zł, skąd zawróciła. Aktualnie kontynuowany jest ruch boczny i dopiero wybicie w którąś ze stron może wskazać dalszy kierunek. Podczas ostatnich sesji doszło do testu wsparcia przy 3 zł, jednak póki co byki wyszły z tego obronną ręką. Jeśli uda się wyprowadzić falę wzrostową to pierwszych trudności należy oczekiwać przy lokalnym oporze na 4.5 zł. Natomiast zejście poniżej wsparcia na 3 zł zdecydowanie pogorszy obraz spółki, gdyż będzie groziło zakończeniem trwającego nadal trendu wzrostowego. W takim przypadku kolejne wsparcia są na 1.8 zł oraz 0.8 zł.

 

Pamapol – analiza wykresu, interwał dzienny

Pamapol – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Pamapol – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Pamapol – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie