Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Akumulacja na kursie Shoper

Skomentuj artykuł
© AI Farm - stock.adobe.com

Analityk Techniczny SII Janusz Grabowski przygotował zestawienie ciekawych spółek notowanych na GPW. W zestawieniu znalazły się spółki: Votum, Shoper, Voxel, Playway, a także Pekabex.

Voxel

Bardzo ciekawie przedstawiają się obecnie notowania spółki Voxel, która na tą chwilę znajduje się w trendzie wzrostowym od okolic dołka 32,30 zł z października 2022. Dodatkowo w dniu wczorajszym spółka ogłosiła dywidendę. Na taśmie wolumenu obserwujemy mocno zwiększone słupki od wspomnianego dołka. Świadczy to o akumulacji popytu wraz z trendem wzrostowym. W zakłopotanie mogą natomiast wprawiać wysokie knoty świec w ostatnim czasie, pod oporem 51,60 zł. Wygląda na to, że ten poziom oporu jest istotny z perspektywy technicznej. Wysoko usytuowane oscylatory, a także wspomniane knoty świec mogą zwiastować cofnięcie. Wsparciami są poziomy 45,90 zł, a także 42,80 zł. Na tą chwilę opór stanowi także linia pomocnicza, która wcześniej reprezentowała trend wzrostowy na notowaniach. Gdyby nie doszło do przebicia okolic 51,60 zł, kurs pozostanie w średnioterminowym trendzie bocznym. W przypadku wybicia okolic 51,60 zł otworzyłaby się droga do kontynuacji długoterminowego trendu wzrostowego na notowaniach spółki.

 

Voxel – analiza wykresu, interwał dzienny

Voxel – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

 

Voxel – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Voxel – analiza wykresu, interwał tygodniowy

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie