Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Grodno z wybiciem kanału trendu spadkowego

Skomentuj artykuł
© Eakrin - stock.adobe.com

Analityk Techniczny SII Janusz Grabowski przygotował zestawienie ciekawych spółek notowanych na GPW. W zestawieniu znalazły się spółki: Grodno, Boryszew, CD Projekt, Asseco SEE, a także Wawel.

Wawel

Bardzo ciekawa sytuacja miała miejsce na notowaniach spółki Wawel podczas sesji wtorkowej. Kurs wyrysował na wykresie świecę białą marubozu pod którą znajduje się niewielka luka startu. Warto zwrócić uwagę także na to, że ruch cenowy poparty jest zwiększonym wolumenem. Świeca przebiła opór okolic 500 zł. Tym samym w najbliższym czasie można by było się spodziewać ruchu w okolice kolejnego oporu jakim jest 516 zł. Należy jednocześnie wspomnieć, iż notowania znalazły się powyżej średnich zarówno MA50 jak i MA200. Dodatkowo na wspomnianych średnich kroczących pojawił się tzw. „złoty krzyż”, czyli przecięcie MA200 przez MA50 od dołu. Może być to sygnał w kierunku dalszej zwyżki cenowej w średnim terminie. W pozytywnym scenariuszu kolejnego oporu należy się spodziewać w okolicach 550 zł. Wsparcie stanowi natomiast poziom 481 zł, a niżej okolice 451 zł.

 

Wawel – analiza wykresu, interwał dzienny

Wawel – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie