Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – banki w falach wzrostowych

Skomentuj artykuł
© Fotokon - stock.adobe.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy banków, w tym Alior Bank, PKO BP, Bank Pekao oraz Santander Bank Polska.

Alior Bank SA

W dłuższym horyzoncie czasowym na wykresie rysuje się formacja przypominająca trójkąt symetryczny. Mianowicie szczyt z listopada 2021 r. był niżej od wcześniejszego ze stycznia 2018 r., a dołek z października ub. r. wyżej od dołka z listopada 2020 r. Mamy więc do czynienia z zawężaniem się ceny przy obecnych poziomach, a ewentualne wybicie wskaże kierunek na kolejne miesiące. W ostatnim czasie notowania doszły w okolice 45 zł, gdzie przebiega długoterminowy opór. Pierwsze podejście do przebicia było na razie nieudane, a obecnie trwa druga próba. Jeśli popyt utrzyma wycenę powyżej 45 zł to wzrośnie prawdopodobieństwo kontynuacji ruchu zwyżkującego. W takim przypadku najbliższych trudności można oczekiwać przy strefie podażowej na 49 zł. Następna jest umiejscowiona przy 60 zł. Zwrot w kierunku południowym może natomiast zwiastować zejście do wsparcia na 36 zł. Negatywne będzie jednak dopiero przełamanie niebieskiej linii na 32 zł, która wyznacza ostatni dołek. Zejście niżej może być sygnałem do odwrócenia trendu wzrostowego w spadkowy.

 

Alior Bank SA – analiza wykresu, interwał dzienny

Alior Bank SA – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Alior Bank SA – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Alior Bank SA – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie