Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – Wykresy spółek biotechnologicznych pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
© Your123 - stock.adobe.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży biotechnologicznej, w tym Molecure, Selvita, Biomed Lublin oraz Mabion.

Molecure

Od listopada 2020r., po osiągnięciu ATH na 80.4 zł, spółka weszła w trend spadkowy. Zniżka zatrzymała się dopiero przy długoterminowym wsparciu przy 13.5 zł. Na tym poziomie utworzona została formacja podwójnego dna, powodując powstanie bieżącej fali wzrostowej. Jak widać na wykresie tygodniowym, notowania dotarły teraz do istotnego punktu przy 25 zł, w którym czerwona linia trendu spadkowego krzyżuje się ze strefą podażową. Taki układ z całą pewnością nie ułatwia sprawy bykom i o przebicie powyżej 25 zł może być ciężko. Czwartkowa sesja zakończy rysowanie aktualnej świecy, ale jej obecny wygląd także nie jest pozytywny. Jak na razie powstaje spadająca gwiazda, która stanowi sygnał zmiany trendu. Najbliższe sesje dadzą zatem odpowiedź, w którym kierunku ruszy spółka. Przecena z obecnych poziomów może zakończyć obowiązujący od początku br. średnioterminowy trend wzrostowy. Wtedy najbliższe wsparcie przebiega przy 18 zł, a kolejne na 13 zł. Przebicie powyżej 25 zł, spowoduje zakończenie trendu spadkowego i umożliwi kontynuację zwyżki do oporu przy 37.5 zł.

 

Molecure – analiza wykresu, interwał dzienny

Molecure – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Molecure – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Molecure – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie