Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki budowlane walczą o utrzymanie pozytywnego sentymentu

Skomentuj artykuł
Źródło: media.budimex.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży budowlanej, w tym Mirbud, Budimex, Mostostal Zabrze oraz Polimex Mostostal.

Mirbud

Od marca 2020 r. spółka jest w tendencji zwyżkowej. Pierwsza bardzo dynamiczna fala wzrostowa zakończyła się w maju 2021 r., po czym walor wszedł w ruch korekcyjny. Korekta zatrzymała się na długoterminowym wsparciu, które pokrywa się ze zniesieniem 50% Fibonacciego dla całej fali spadkowej. Na wykresie tygodniowym utworzyła się formacja przypominająca flagę. Do jej wybicia doszło w grudniu 2022 r., a obecnie kurs kontynuuje kolejny dynamiczny ruch wzrostowy. Jeśli rzeczywiście mamy do czynienia z formacją flagi, to potencjalny zasięg zwyżki może sięgnąć poziomu 23 zł. Na początku br. byki przebiły się też powyżej poprzedniego ATH na 5.45 zł i po reteście wybitego oporu, nadal szukają kolejnego szczytu. Obecnie ATH zostało wyznaczone na 7.38 zł. Popyt nie ma właściwie żadnych barier przed rozwinięciem wzrostów. W przypadku załamania się fali i rozpoczęcia korekty, najbliższe wsparcie jest w rejonie 5.4 zł, a kolejne na 4.6 zł oraz 3.8 zł.

 

Mirbud – analiza wykresu, interwał dzienny

Mirbud – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Mirbud – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Mirbud – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie